OFPOF

Yanlızca Kıbrıslıların ve Kıbrıs'ta Yaşayanların Bildiği 7 Lezzet

-
265
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yanlızca Kıbrıslıların ve Kıbrıs'ta Yaşayanların Bildiği 7 Lezzet
321 izlenme
-

Eğer Kıbrıslıysanız ya da yolunuz bir süreliğine Kıbrıs'a düşmüşse bu lezzetlerden uzak kalmamışsınızdır.

Yurt dışı tatillerinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri yemek konusudur. Gittiğiniz şehrin ya da ülkenin yemekleri kimi zaman damak tadımıza uymayabilir. Böyle durumlarda ya damak tadımıza en uygun yemeği bulmaya çalışır, ya da gittiğimiz yerde bulunan türk restoranlarını aramaya başlarız. Bu durum kimileri içinse hiç sorun olmaz. Özellikle farklı tatlar denemekten hoşlanan tatilciler için her ülkenin yöresel yemeğini tatmak tatilin en önemli parçasıdır. Kıbrıs, bu iki tip seyahat severlerinde beklentisini karşılayabilen ender tatil rotalarından. Öncelikle Kıbrıs yemek kültürünün Türk yemek kültürüyle bir bir aynı olduğunu söyleyebiliriz. Yeni tatlar keşfetme konusunda ise sunduğu alternatifler oldukça geniş bir yelpazeye sahip. İşte, herkesi mutlu etmeyi başaran yöresel Kıbrıs lezzetleri.

1. Hellim

Hellim

Kıbrıs'ın en ünlü yiyeceğinin hellim olduğunu biliyoruz. Hellim peyniri Kıbrıs'a özgü yarı sert özellikte bir peynir çeşidi.

2. Şeftali Kebabı

Şeftali Kebabı

Şeftali kebabı, koyun ya da keçi etinin kıymasının, maydanoz ve baharatlarla yoğrulduktan sonra hayvanın terp adı verilen içyağına sarılması ve köfte halinde hazırlanarak kömürde pişirilmesi suretiyle yapılır. İçinde şeftali yoktur. Şeftali kebabı denmesinin sebebi, aslında isminin Şef Ali kebabı olmasıdır.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.