OFPOF

Ülkelerin İlginç Yemek Kültürleri

-
944
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ülkelerin İlginç Yemek Kültürleri
541 izlenme
Ofpofer
-

Farklı ülkelerde bu nasıl bir kültür diyeceğiniz ilginç yemek kültürlerinin en dikkat çekici adapları.

1. İNGİLTERE

İNGİLTERE

İngiltere‘de nedeni bilinmiyor fakat servis soldan başlayarak yapılmalı. Sağdan servis yapana Bishop of Norwich’i tanıyor musun diye sorduğunuz zaman servis yönünü değiştirecektir. Bilmiyorsa ona şunu diyin: “Çok iyi bir adamdı ama soldan servis yapmayı hep unuturdu.” Çok garip gelebilir fakat bu İngiltere’de çok yaygın bir kullanımdır.

2. BREZİLYA

BREZİLYA

Brezilya‘da bir biftek restoranına gittiğinizde garsonlar ellerinde et dilimleriyle gezerler ve müşterilerin masalarında da fişler bulunur. Garson geldiğinde eğer bir şey istiyorsanız masanızda fişinizin yeşil tarafı görülmeli. Eğer başka bir şey istemiyorsanız da kırmızı tarafını çevirmelisiniz. Et sürekli geleceği için yeşil tarafı sürekli üstte tutmamaya dikkat etmeniz gerekir. Yoksa hesabınız beklediğinizden daha kabarık gelebilir.

3. AZERBAYCAN

AZERBAYCAN

Azerbaycan‘da tuzu dökmeniz kavga etmek üzere olduğunuz şeklinde düşünülür ve tuzun üzerine şeker dökülür.

4. ŞİLİ

ŞİLİ

Şili’de yemek yerken elinizle hiç bir şey yememelisiniz. Şili’de diğer Güney amerika ülkelerinde göreceğinizden daha fazla resmiyet görebileceğinizi söyleyebiliriz. Ne yerseniz yiyin her zaman çatal bıçak kullanmalısınız.

5. FRANSA

FRANSA

Fransa‘da yemek yerken yavaş bir şekilde yemeye dikkat etmelisiniz. Çünkü Fransızlar hızlı yemek yemeyi kabalık olarak görüyorlar ve bu görüntüden hiç hoşlanmıyorlar. Yemeği tabağınızda bırakmak veya paketlenmesini istemekte yemeğin beğenilmediği algısını uyandırıyor.

6. NİJERYA

NİJERYA

Nijerya‘da çok ilginç bir kural. Yumurta yiyen çocukların hırsız olacağı düşüncesiyle aileler çocuklarına yumurta yedirmiyor. Israr etmemenizi öneririz.

7. KAZAKİSTAN

KAZAKİSTAN

Kazakistan‘da çay fincanı yarısına kadar doldurulmuş şekilde servis edilecektir. Tam doldurmalarını istememelisiniz çünkü tamamen dolu fincan ev sahibinin gitmenizi istediği şeklinde yorumlanmaktadır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.