OFPOF

Ölmeden İçmeniz Gereken En İyi 10 İçki Kokteyli

-
49.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ölmeden İçmeniz Gereken En İyi 10 İçki Kokteyli
3.623 izlenme
Ofpofer
-

Hepimiz alkol bağımlısı olmasakta inanın bana bu kokteyller insanı baştan çıkarıyor.

Bazı kokteyller alkol oranından, etkisinden çok tadı ve lezzeti ile aklımızı başımızdan alır. Bazıları ise biz daha ne olduğunu anlamadan yıldızları saydırabilir. Bakalım siz bunlardan hangilerini beğeneceksiniz.

10. Cosmopolitan

Cosmopolitan

Çok bilindik bir kokteyl olan cosmopolitan 1970'lerde icat edilmesine rağmen popülaritesini hala koruyor gibi görünüyor. İçerisinde vodka, portakal likörü, limon suyu ve kızılcık suyu olan kokteyl hafif içimiyle tanınır ve günün her saati tüketilebilir. 

9. Time Killer

Time Killer

Adına yakışır şekilde çok yüksek bi etkisi olmasada çok kaliteli bir kokteyl olan Time Killer'in içerisinde Tekila, bira, tuz, limon ve buz bulunur. 

8. Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

Tekila içerisine portakal suyu ve nar şurubu eklenerek elde edilir. Bu kokteyl genellikle lüks ve resmi parti ve davetlerde servis edilir. Tekilanın ağır içimini hafifletmek için bulunmuştur.

7. Moscow Mule

Moscow Mule

İsmindeki kelime oyununa aldanmadan söyleyeyim kokteylimiz bi amerikan içkisi. Biraz karmaşık bir listesi olan kokteylin içinde vodka, limon suyu, bira, taze zencefil ve olmazsa olmazımız buz var. 

6. Long İsland İced Tea

Long İsland İced Tea

Vodka, tekila, rom, portakal likörü,  gin, limon suyu, buzlu çay, ve sakız şurubu karıştırılarak yapılır. Yaklaşık %22 alkol oranına sahiptir. Birçok alkol türü karıştırıldığı için içtiğinizde çok dikkatli olamnız gereken bir içki türüdür. Farkında olmadan çarpabilir. Favorilerimdendir.

5. Mojito

Mojito

Mojito veya mohito, Rom'un içerisine şeker, soda, limon ve nane eklenerek yapılır. Mojito geleneksel bir Küba kokteylidir.

4. Bloody Mary

Bloody Mary

En ünlü kokteyllerden biri olan Bloody Mary Chicago'da çalışan Mary adında bir garson tarafından bulunmuş. Bloody (kanlı) denilmesinin sebebi göz alıcı kırmızı rengidir. Alkol oranı çok yüksek olmasa da kokteylde tat arayanların favorisi olan Bloody Mary'nin içinde vodka, buz, domates suyu, acı sos, kereviz, tuz ve karabiber. Bazen vodka yerine Gin'de kullanılabiliyor. 

3. Martini

Martini

En fazla çeşidi olan kokteyldir heralde. Genel olarak beyaz şarab, şeker, su (hafifletmek için), karamel, baharatlar ve kokulu bitkiler'den oluşur.
Gin ile yapılan versiyonu ise içine sek vermut ve baharatlar konarak elde edilir. Martini değişmeyen bir şey vardır ki oda bardağın dibinde veya kenarında duran o zeytinimiz.

2. Sex On The Beach

Sex On The Beach

Bilmeyen yoktur herhalde. Sex On The Beach çok değişik tarzlarda hazırlanan bir kokteyldir. Ama popüler olarak içinde vodka, şeftali, portakal, tonik ve kızılcık suyu bulunur. Genellikle, malzemeler karıştırıcı içerisinde buz ile birlikte karıştırıldıktan sonra servis edilir.

1. Margarita

Margarita

Listemizin ilk sırasında yer alan margaritanın içinde tekila, portakal likörü ve limon suyu yer alır ve bardağın kenarlarına tuz sürülerek servis edilir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.