OFPOF

Öğrenci Evlerinin Vazgeçilmezi Olan 10 Yemek

-
2.7b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Öğrenci Evlerinin Vazgeçilmezi Olan 10 Yemek
1.626 izlenme
-

Öğrenci evi demek "ucuza doymak" demektir. İşte ucuz ve güzel 10 öğrenci yemeği..

Her öğrenci evinde "ucuz ve kolay" yemekler mutlaka bulunur. İşte bu yemeklerden en popüler olanlarını sizler için derledik.

1. Makarna

Makarna

Şüphesiz öğrenci evinde en çok bulunan şey makarnadır. Basit bir yemek gibi dursa da, değişik soslarla çok lezzetli bir öğüne dönüşebilir.

2. Yumurta

Yumurta

Son derece doyurucu, sağlıklı ve ekonomik olan yumurta, öğrenci evlerinde kesin bulunan ikinci yiyecektir. Omletten ıspanaklısına, çılbırdan patateslisine yumurta yemekleri oldukça pratik ve lezzetlidir.

3. Hazır Çorba

Hazır Çorba

Son yıllarda hazır çorba çeşitlerinin de artmasıyla çoğu öğrenci evinde bulunur hale geldi. Çoğu öğrenci "Bir çorba için o kadar malzeme alamam." diye düşünüp bir paket hazır çorba alır.

4. Tavuk Göğsü

Tavuk Göğsü

Tavuk sote, kolay olması ve tavuk göğsünün ucuz olmasından dolayı öğrenci evlerinde sıkça rastlanan yemeklerdendir. Tabii çoğu öğrenci evinde bir ziyafet yemeği gibi yenir, o ayrı.

5. Patates

Patates

Hem sevilen hem de ucuz bir yiyecek daha: Patates! Patates kızartması, çakma kumpir en sık yapılan öğrenci evi yemeklerinden.

6. Konserve Bezelye

Konserve Bezelye

En ucuz konserve yiyeceklerden biri olduğu için bezelye de sıkça alınan yemeklerden. 4 kişilik bir yemek için 2 liralık konserve bezelyesi yeterli...

7. Pilav

Pilav

Her öğrencinin yaptığı bir yemek olmasa da pilav da makarna kadar kolay bir yemektir. Çoğu öğrenci evinde sade bir pilav yemeğine rastlarsınız.

8. Ekmek Arası

Ekmek Arası

Ekmek arası peynir, ekmek arası salam, kimi zaman da ekmek arası ketçap mayonez... Bursun yatmasına son bir hafta kaldıysa sıkça yenilen bir alternatiftir "ekmek arası".

9. Tost

Tost

Çoğu zaman bol sucuklu kaşarlı olmasa da, öğrenci evlerinde tost yapmak vazgeçilmezdir. Çoğunlukla 3 liralık sucuktan ve kağıt kadar ince bir peynir diliminden yapılır.

10. Çiğköfte

Çiğköfte

"Öğrenci pirzolası" olarak görülen çiğköfte öğrenci evleri dışında yurtlarda da sıkça yenen bir yemektir. Ucuzluğu ve "çift lavaş" seçeneğiyle gönülleri fetheden bu yemeğe ulaşmak da bir telefon kadar yakındır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.