OFPOF

Kinoa'yı Hayatımıza Nasıl Sokarız?

-
301
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kinoa'yı Hayatımıza Nasıl Sokarız?
285 izlenme
-

Yüksek protein ve mineral içeriğine sahip kinoa bitkisini günlük tüketimde yaratacağı alternatifler; salatalar, protein barlar...

Kinoanın küçük tohumumsu tanecikleri yüksek besin içeriğine sahiptir ve bu besin günlük tüketimde protein kaynağı olarak gittikçe popülerleşmekte. Doğrusu, kinoa yaygın tahıllara göre %50 daha fazla protein içermekte ve diğer esansiyel besinler açısından da oldukça zengin.

- Glutensiz Ekmekler/Makarnalar

Glutensiz Ekmekler/Makarnalar

Kinoa bütün olarak yenilebildiği gibi, unundan ve tahıl unlarıyla yapılanlarla muhteşem glutensiz ekmekler ve makarnalar yapmak mümkün.

- Protein Tozu Olarak Kinoa

Protein Tozu Olarak Kinoa

Kinoa aynı zamanda yüksek besin içeriği sayesinde süte alerjisi bulunan tüketiciler için lezzetli bir alternatif.

- Vücut Geliştirenler İçin Gıda Takviyesi

Vücut Geliştirenler İçin Gıda Takviyesi

Protein tozları genellikle düşük yağlı diyetlerde ve vücut geliştiriciler tarafından besin takviyesi olarak kullanılır. Bu tozlar çoğunlukla peynir altı suyu protein olarak bilinen, sindirilebilir whey protein içerir. Whey ekmek, dondurma, bisküvi gibi pek çok ürünün bileşiminde kullanılmaktadır. Buna karşın süt alerjisi gibi alerjik reaksiyon veren tüketicilerde istenmeyen etkilere yol açabilmektedir.

- Et ve Süt Ürünlerine Alternatif

Et ve Süt Ürünlerine Alternatif

Kinoa, bitki kaynaklı ve tüm esansiyel amino asitleri içeren az sayıdaki besinden biridir. Bu da kinoayı et ve süt ürünleri için iyi bir alternatif yapmakta, özellikle ağırlık kontrolü amacıyla yapılan diyetlerde.

- Tahıllara Alternatif Olarak

Tahıllara Alternatif Olarak

Tüm tahıllar düşük yağ oranına karşın kompleks karbonhidratlar ve esansiyel mineraller, vitaminler ve diğer besinler açısından zengindir. Kinoa ise gerçek bir tahıl olarak olarak tanımlanamasa da buğday gibi tahıllara ciddi bir rakiptir. İçerdiği potasyum, demir, magnezyum, fosfor, mangan, çinko, bakır, tiamin, riboflavin ve B6 vitamini ile tahılların yerini alacak niteliktedir.

- Atıştırmalıkların İçerisinde

Atıştırmalıkların İçerisinde

Kinoa geniş bir gıda yelpazesinde kullanılabilmektedir. Kahvaltı gevrek, makarna, ekmek, unlu mamuller, alkollü içecekler, kraker, bisküvi gibi pek çok ürünün üretiminde besin maddesi olarak bulunabilir.

- Kinoa İçeceği

Kinoa İçeceği

Kinoa unu smoothie gibi içeceklerin yapımında da başvurulabilecek kaynaklardan biri. Bir çay kaşığı kinoa unu ile meyveleri karıştırıcıdan geçirdikten sonra biraz buz ile servis edebilirsiniz.
 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.