OFPOF

Evde Kalan Üniversite Öğrencilerinin Rahat Hazırlayabileceği 7 Kolay Tarif

-
9.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Evde Kalan Üniversite Öğrencilerinin Rahat Hazırlayabileceği 7 Kolay Tarif
50.190 izlenme
Ofpofer
-

Malum, üniversiteler açılıyor. İkinci sınıf veya yurt bulamayan birinci sınıf arkadaşlarımız eve çıkacaklar. Onlar için en iyi ve basit tarifler...

Üniversiteler açılıyor, öğrenciler çil yavrusu gibi sağa sola gidiyorlar. Evlerinden yurtlarından uzakta bir çare durumda olacaklar. Kiminin daha eline bir bıçak alıp domates doğramışlığı bile yoktur. Malum hergün de dışarıdan yemek yenmez. Mideniz ve bütçeniz buna bellirli bir süre izin verir. 

1. Patates Kızartması

Patates Kızartması

Basit bir yemek ile başlayalım. Patatesleri soyuyoruz. Sonra istediğimiz ve kızarması kolay şekilde doğruyoruz ve önceden kızmış sıvı yağına atıyoruz. Patates kızarırken kişi sayısına  bağlı bir şekilde domateslerimizi soyuyoruz. Rende varsa rende ile eziyoruz yoksa küp küp ama küçük bir şekilde doğruyoruz. Doğranan domatesleri çok az yağ ile bir tavanın içine atıyoruz. Altı kısık bir şekilde yumuşaması bekliyoruz. Yumuşayan domatesleri bir çatal yardımı ile eziyoruz ve kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz. Önceden kızartmaya bıraktığımız patatesleri bir kaşık, kepçe veya maşa ile alıyoruz. Tabağa koyduğumuz patateslerin üstüne kaynayan domates sosunu doküyoruz. Biraz tuz ile  servise hazır. Afiyet olsun.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.