OFPOF

Evde Kalan Üniversite Öğrencilerinin Rahat Hazırlayabileceği 7 Kolay Tarif

-
9.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Evde Kalan Üniversite Öğrencilerinin Rahat Hazırlayabileceği 7 Kolay Tarif
50.190 izlenme
Ofpofer
-

Malum, üniversiteler açılıyor. İkinci sınıf veya yurt bulamayan birinci sınıf arkadaşlarımız eve çıkacaklar. Onlar için en iyi ve basit tarifler...

Üniversiteler açılıyor, öğrenciler çil yavrusu gibi sağa sola gidiyorlar. Evlerinden yurtlarından uzakta bir çare durumda olacaklar. Kiminin daha eline bir bıçak alıp domates doğramışlığı bile yoktur. Malum hergün de dışarıdan yemek yenmez. Mideniz ve bütçeniz buna bellirli bir süre izin verir. 

1. Patates Kızartması

Patates Kızartması

Basit bir yemek ile başlayalım. Patatesleri soyuyoruz. Sonra istediğimiz ve kızarması kolay şekilde doğruyoruz ve önceden kızmış sıvı yağına atıyoruz. Patates kızarırken kişi sayısına  bağlı bir şekilde domateslerimizi soyuyoruz. Rende varsa rende ile eziyoruz yoksa küp küp ama küçük bir şekilde doğruyoruz. Doğranan domatesleri çok az yağ ile bir tavanın içine atıyoruz. Altı kısık bir şekilde yumuşaması bekliyoruz. Yumuşayan domatesleri bir çatal yardımı ile eziyoruz ve kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz. Önceden kızartmaya bıraktığımız patatesleri bir kaşık, kepçe veya maşa ile alıyoruz. Tabağa koyduğumuz patateslerin üstüne kaynayan domates sosunu doküyoruz. Biraz tuz ile  servise hazır. Afiyet olsun.

2. Sahanda yumurta

Sahanda yumurta

Yumurta öğrenci için candır. Zeytinli , domatesli, patatesli içine ne atarsanız size altarnatif bir tarif. 

3. Makarna

Makarna

Evet öğrenci ve yalnız yaşayanların hayat kurtarıcısı...
Domatesli, ketçap ve mayonezle iyi gider yanına da para varsa kola oh. 

4. Tavuk sote

Tavuk sote

Öğrencinin hem lüksü hem de protein kaynağıdır. Tarife gelince bir tavuk göğsü tabi bu 4 kişilik bir grup için. Küp küp doğruyoruz tavuk göğsünü sonra domatesleri soyup küp küp doğruyoruz. Sonra bir tava alıyoruz biraz yağ koyuyoruz.  Küp küp doğradığımız tavuz ğöğsünü atıyoruz. Kısık ateşle 10-15 dakika ağzı kapalı bir şekilde pişmeye bırakıyoruz. Ara da bir kaşık ile karıştırın tavukları. Kısık ateş olmasının sebebi tavuk kurumasın diye. Sonra, önceden doğradığımız domatesleri pişen tavuğa atıyoruz 3-5 dakika domatesle pişirdikten sonra banın ekmeği...

5. Ton balıklı salata

Ton balıklı salata

Salata boş yenen bir yemek değil ve karında doyumuyor. Ton balığı salataya çok yakışıyor. 

6. Fırında but ve kanat

Fırında but ve kanat

Şimdi burslar yatar krediler yatar ya da diğer yemeklerden bıktığınızda çok iyi bir yemektir. 

7. Mantı

Mantı

Gayet kolay bir yemek hem de ucuzdur. Tencerede suyu kaynatıyoruz tabi biraz tuz ile sonra mantıyı suda haşlıyoruz. 10-12 dakika kaynattıktan sonra mantıları süzüyoruz. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.