OFPOF

En Sağlıklı Yiyecekleri Seçmenin Sırları

-
3.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
En Sağlıklı Yiyecekleri Seçmenin Sırları
0 izlenme
Ofpofer
-

Markette en akıllıca davranan siz olun! İște en güzel besinleri seçmenin yolları.

Markette yiyecek seçmekte zorlanıyor musunuz? Bütün bu GDOlar, așılanmıș gıdalar arasında en iyisini seçmek elbette ki çok zor. En çok tükettiğimiz besinlerin iyisini doğalını nasıl seçmeliyiz? Cevaplar așağıda...

Peynir

Peynir

Peynir alırken rengine, deliklere ve yüzey yapısına dikkat etmelisiniz. Yüzey homojen durmalı fazla beyazlıklar olmamalıdır. Delikler tüm yüzeye düzgün șekilde dağılmıș olmalıdır. Peynire elinizle biraz bastırın, eğer eski șeklini alamıyorsa siz de onu almasanız iyi olabilir.

Ekmek

Ekmek

Taze ekmek sert olmaz, bu nedenle ekmek alırken markette mutlaka dokunun. Plastik kabın içindeki ekmekler uzun süre taze kalsa da, birkaç saat içinde lezzetlerini yitirdiklerini unutmamak gerekiyor.

Bal

Bal

Doğal balın içi gözükür ve rengi her yerinde aynıdır. Kaliteli bal çok șekerli olur ve kendine has bir yoğunluğu vardır. Bir balın iyi olup olmadığını anlamak istiyorsaniz iki parmağınızın arasına biraz sürün, eğer cildinizde kolayca emildiyse o bal iyidir.

Dondurma

Dondurma

İçinde kırmızı meyve olan dondurmalar genelde yapaydır, çünkü o tadı yakalamak ve korumak gerçekten de çok zordur. Bu sebeple dondurma alırken mutlaka içeriğini kontrol edin. Fındık veya fıstık parçacıklı olanlar her zaman güvenilirdir.

Et

Et

Taze et parlak kırmızı veya kahverengi olmaz, pembe olur. Elinize aldıgınızda kendi șeklini korur ve elinize yapıșmaz. Yağ çizgilerine dikkat ederseniz, șeffafa yakın çok açık renkte olmalıdır.

Balık

Balık

Taze balığın gözleri parlaktır, buğulu ve ters dönmüș gözler eskimiș balığın göstergesidir. Solungaçlar parlak kırmızı veya nadir durumlarda açık pembe olmalıdır. Balığı elinize alınca kuyruğu serbestçe sarkabilmelidir.

Yeșil Soğan

Yeșil Soğan

Soğanın yeșil ve beyaz yerinin kesiștiği yere bakın, arada belirgin bir çizgi gözükmelidir. Belli belirsiz bir çizgi varsa ürün sert ve acı olabilir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.