OFPOF

Dünyanın En Pahalı Yemekleri

-
697
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dünyanın En Pahalı Yemekleri
565 izlenme
-

Kolay kolay yiyemeyeceğimiz birbirinden lezzetli olduğunu düşündüğüm yiyecekler.

1. İtalyan Beyaz Alba Mantarı-160 bin 406 dolar

İtalyan Beyaz Alba Mantarı-160 bin 406 dolar

Mantarların "kutsal kadehi" olarak adlandırılan bu matarın fiyatının bir hayli yüksek olmasının nedeni az bulunması ve aromasının çok yoğun olması. 
(insan bu parayı verdikten sonra yürümesini bile bekleyebilir.)

2. Yubari kavunu- 22 bin 872 dolar

Yubari kavunu- 22 bin 872 dolar

Bir  Japon meyvesi olan Yubari kavunları volkanik tüf oranı fazla toprakta yetiştiği için dünyanın en lezzetli ve sulu kavunları. Ayrıca kusursuz bir küre şekline ve yumuşak bir kabuğa sahip.

3. Elmas Havyar-15 bin dolar

Elmas Havyar-15 bin dolar


Beluga balığının yumurtasından elde edilen Elmas Havyarı`nın yarım kilosu 8400 dolar ile 15 bin 500 dolar arasında değişiyor. Bu havyarı özgün yapan ürediği balık. Beluga balığı 120 milyon yıldır dünyada olsa da soyu tükenmek üzere ve daha çok Hazar denizinde bulunuyor.

4. Dansuke karpuzu-6 bin 100 dolar

Dansuke karpuzu-6 bin 100 dolar


Sadece Japonya`nın kuzeyindeki Hokkaido adasında yetişen bu karpuz siyah renkte ve gevrek bir kıvama sahip. Dansuke karpuzu sezon başına 65 tane yetişiyor.

5. Pizza Royale 007-4 bin 200 dola

Pizza Royale 007-4 bin 200 dola


Pizza Royale, DomPerignon şampanyaya batırılmış İskoç somon füme, havyar, eski balzamik sirke, geyik eti madalyondan oluşuyor. Bunlara ek olarak 24 ayar altınla süsleniyor.

6. Samundari Khazana- 3 bin 200 dolar

Samundari Khazana- 3 bin 200 dolar

"Su Ürünü Hazinesi" anlamına gelen bu yemeğin içinde havyar, deniz salyangozu, bir ıstakoz ve yenilebilir altın bulunuyor. Gösterişli öğün Londra`daki Bombay Brasserie`de servis ediliyor.

7. Wagnu eti- 2 bin 800 dolar

Wagnu eti- 2 bin 800 dolar

Dünyanın en değerli eti, Japonya’nın Kobe şehrinde bulunuyor. Wagyu sığırları sadece birayla besleniyor ve her gün masaj yapılarak rahatlamaları sağlanıyor.

8. Omlet- 1000 dolar

Omlet- 1000 dolar

New York`taki Le Parker Meridien Oteli`nin içindeki restoranda yapılan omlette altı yumurta dışında, 300 gram Sevruga havyarı ve bir adet de ıstakoz var. Üzeri de yine havyarla süsleniyor.

9. Çörek-1000 dolar

Çörek-1000 dolar

Aşçı Frank Tujague tarafından New York`taki Westin Hotel için üretilen bu çörek, trüf kreması ve yenilebilir altınla servis ediliyor.

10. Matsutake Mantarı-1000 dolar

Matsutake Mantarı-1000 dolar

Nadir bulunan mantar türlerinden biri olan bu mantar çeşidi trüf mantarına benzemekle birlikte Japon mutfağında daha çok kullanılmaktadır.Güçlü aromalı mantar çeşidi Japonya’ nın yanı sıra Kanada, İsveç, amerika, Çin ve Finlandiya’da yetişmektedir.

11. Buzullardan gelen su-60 bin dolar

Buzullardan gelen su-60 bin dolar

Paolo di Verachi Fransa ve Fiji Adaları’ndan Kaynak suyu ile İzlanda' dan buzul sularını karıştırdığı bu şişeye 5 m.g altın tozu da eklemiş. Tasarımını yine Verachi’ nin yaptığı şişe ise 24 ayar altından yapılmış ve İtalyan sanatçı Amedeo Modigliani’ nin bir heykelinden esinlenmiş.Ayrıca  Guinness dünya Rekoru’na da sahiptir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.