OFPOF

Benim Yaptıklarım Neden Olmadı Diye Ağlamak Yok! Butik Pastalardan, Kurabiyelere İhtiyacınız Olan Tüm Bilgiler ve Detaylar

-
264
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Benim Yaptıklarım Neden Olmadı Diye Ağlamak Yok! Butik Pastalardan, Kurabiyelere İhtiyacınız Olan Tüm Bilgiler ve Detaylar
0 izlenme
Ofpofer
-

İnternette gördünüz, çok sevdiniz, denediniz ama olmadı mı? İşte size pastacılık rehberi ve küçük ipuçları!

Son senelerin yükselen trendi butik pastacılık. Kişiye özel tasarım fikri hayal gücünü tamamen serbest bırakıyor ve tasarımcılar, pastacılar, pasta sanatçıları ya da adına her ne derseniz inanılmaz işler ortaya çıkarıyor. Tabii her şeyin ışık hızıyla dünyaya yayıldığı çağımızda bunların yayılmaması da imkansız. Çeşit çeşit kurabiye ve pastaların gerek yapım videoları gerek de bitmiş hallerinin fotoğrafları özellikle Instagram'da çok paylaşılıyor, çok beğeniliyor. Tabii dört saatlik emeği kırk saniyeye indiren bu videoları izleyince gaza gelmemek mümkün değil. Siz de bu videoları izleyip sonunda hayal kırıklığına uğradıysanız üzülmeyin! İşte işinize yarayacak ipuçları ve başlangıç için butik pastacılık rehberi!

Ne Yaptığını Bilmek Önemli; Uzmanlığınızı Bulun

Butik pastacılık çoğu kişinin aklına kat kat renkli pastaları getirir ama o pastaları yapmak hiç de kolay değildir. Görüp de ağzınızın açık kaldığı pastalar için bir sürü alanda bilgi ve tecrübe gerekiyor. Siz de bu yüzden hangi alana yoğunlaşmak istediğinizi belirleyin. Mesela sizin işiniz krema süslemesi mi yoksa şeker hamuru modellemesi mi? Ya da belki kurabiye yapımı ve süslemesine odaklanmak istersiniz. Belki de çikolata modelleme sizi mutlu eder. Siz de en çok ilginizi çeken, yapmayı en sevdiğiniz alanı belirleyip buna odaklanın. Ama bu alanda iyi işler ortaya koymanın da tek deneme ile olmayacağını unutmayın.

Hazırlık Aşamasını Atlamayın, Malzemelerinizi İyi Seçin

Hazırlık Aşamasını Atlamayın, Malzemelerinizi İyi Seçin

Bunu hemen her site ya da pastacı size söyleyecektir muhtelemen. Ama o kadar insan söylüyorsa demek ki bir bildikleri var. Onları dinleyin! Orijinal işler istiyorsanız ufak tefek masraflara katlanacaksınız. Örneğin gıda boyaları kekte de kurabiyede de çikolatada da olmazsa olmazdır. Bunun dışında fondan (şeker hamuru) için temel dekorasyon aletleri, spatulalar, pasta kaplamak için döner tabla gibi gereçler de temel aletlerdendir. Bunlar olmadan ürünleriniz üstünde rahatça çalışamazsınız. Yani siz siz olun hazırlığınızı yapmadan una yumurta bulanmayın.

Artık temelleri öğrendiğinize göre siz de mutfağa koşup pişirmeye başlayabilirsiniz! Şimdiden afiyet olsun!

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.