OFPOF

Baş Döndüren 7 Yiyecek Gifi

-
435
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Baş Döndüren 7 Yiyecek Gifi
187 izlenme
Ofpofer
-

Kişinin başını rahatlıkla ve kolayca döndürebilen enfes yiyecek gifleri görmeye hazır mısınız?

İnsanların ilk bakışında tuhaf ve farklı bir baş dönmesi oluşturan bu 7 gif gerçekten olağanüstü ve ilginç.

1. Karnabahar

Karnabahar

Turpgillerden; vatanı Doğu Akdeniz bölgesi olan 2 yıllık otsu bir bitkidir. Yaprakları koyu yeşil, çiçekleri beyaz veya sarımtıraktır. Kış sebzelerindendir.

2. Brokoli

Brokoli

Brokoli, isminden de anlaşılabileceği gibi, İtalya yarımadası ile özdeşleşmiş bir sebzedir. Romalı yazarlardan doğa tarihçisi Büyük Plinius'un metinlerinde ve Apicius'un yemek kitabında lahana benzeri bir sebze olarak tarif edilen bitkinin kesin hükme varılamasa da brokoli olduğu tahmin edilmektedir. Brokoli Yakınçağ Avrupa'sında egzotik bir bitki olarak görülmüştür.

3. Karpuz

Karpuz

Kolları toprak yüzeyinde 100 200 m kadar uzayabilir. Normal şartlar altında ağırlığı 1,5-2 kilo ile 6,5-7 kilo arasında değişir. Susuz tarım şartlarında kökler oldukça derine inse de sulu tarım şartlarında saçak kökler daha çok 40-50 cm derinlikte yoğunlaşır. İri top şeklindeki meyveleriise tatlı ve kurudur.

4. Kraker

Kraker

Üzerinde yoğun miktarda tuz bulunduran ve her çeşit çeşnili olan çubuk krakerler çok fazla tercih edilen bir yiyecektir.

5. Patlamış Mısır

Patlamış Mısır

Mısır, buğdaygiller ailesinden gelir. Mısırın vatanının Orta ve Güney amerika'da olduğu tahmin ediliyor. Meksika'da bir mağarada 5000 yıllık mısır ve mısır koçanları bulunmuştur. Zevkle tükettiğimiz ve birçok alanda kullandığımız mısır bitkisi yağ bakımından zengindir. 

6. Pizza

Pizza

Pizza, İtalyan kökenli bir hamur işi yemeği. Üstüne birçok malzeme konulabilir. Kaşar peyniri, sosis, domates, salam, biber, zeytin, mısır gibi ana malzemeleri dışında birçok değişik malzemenin konulduğu pizzalar da bulunmaktadır.

7. Donut

Donut

Donut (İngilizce: doughnut veya donut), özellikle ABD'de bol tüketilen tatlı bir çörek. Şeker ve yağ açısından oldukça zengin olan çöreğin kalorisi fazladır. Birçok çeşidi vardır ve Amerikalılar genellikle kahvaltıda tercih ederler.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.