OFPOF

Altın Çilek Hakkında Bilmediğiniz 7 Bilgi

-
537
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Altın Çilek Hakkında Bilmediğiniz 7 Bilgi
174 izlenme
Ofpofer
-

Ülkemizde altın çilek adıyla bilinen, yurt dışı yerlerde golden berry ve ya bilimsel adıyla physalis peruviana ile ilgili bilinmeyen bilgiler.

Pazara gidildiğinde pazarın en pahalı ürünlerinden biri olan Altın Çilekle ilgili bilinmeyen 7 bilgi.

1. Memleketi

Memleketi

Altın Çileğin anavatanı Orta amerika ve Güney  Amerika'dır. 70'den fazla türü bulunmaktadır. Türkiye'de üretimi ise artmaktadır. İlaç sanayisinde de bu bitki kullanılmaktadır.
 

2. Özellikleri

Özellikleri

Öncelikle Altın Çilek kalsiyum mineral , vitamın ve potasyum bakımından zengin bir meyvedir. Zengin lif içeriği bulunmaktadır ve de antioksidan aktivitesi yüksektir. Kan dolaşımını düzenler ve ürik asidi düşürür. İdrar yolu hastalıklarının ve astım hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 

3. Mucizevi değil

Mucizevi değil

Altın Çileği az yemeniz sizin için her zaman daha faydalıdır. Çünkü yüksek oranda posa içermektedir. Armut , üzüm, incir ve erik meyvelerine benzer oranda potasyum ve C vitamini gibi besleyen öğelere sahiptir. Normal çileğe göre altın çilek almak pahalıdır. Mantık açısından altın çilek değil de altın çileğin besleyen öğelerine yakın olan bir meyve almak daha mantıklıdır.
 

4. Zayıflatır

İnternette dolaşırken karşımıza 2 çeşit zayıflama hapı reklamı çıkmakta. Biri goji berry bitkisi diğeride altın çilek. Bu zayıflama hapı Isırgan otu , mayıs papatyası , arpa , meyan kökü , yeşil çay ve hibiskus gibi bitkilerin karışımından oluşmaktadır. Bu zayıflama hapı işe yaramaktadır fakat doktor veya diyetisyen tavsiyesiyle kullanılırsa.
 

5. Diyabete Engel Olur

Diyabete Engel Olur

Altın Çileğin , diğer mucizevi özelliklerinin dışında diyabet (şeker) hastalıklarına da iyi geldiği gözlemlenmiştir.

6. Cilde Faydası Vardır

Cilde Faydası Vardır

Altın Çilek , cildi güneşten korur , cilt kanserine tedbir olarak kullanılır ve deri gerici özelliği bulunduğundan dolayı yaşlanmayı geciktirir.
 

7. Pastacılıktada Kullanılır

Pastacılıktada Kullanılır

Bağımlılık yapabilen bir tat aroması bulunduğundan dolayı altın çilek pahalı pastalarda , dondurmalarda ve kaliteli marmelatlarda bulunmaktadır. Fakat pastahaneler altın çilek pahalı diye pastaya koymaktan kaçınmaktadırlar.
 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.