OFPOF

Mıknatıstaki Sihir ya da Sihrin Mıknatısı

-
313
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
306 izlenme
Ofpofer
-

Mıknatıslar ile yapılan bu sihirli ilizyon'a inanamayacksınız... Bu videoda yapılanlar bir ilizyon gösterisi değil, manyetik alanın sihri sadece.

Bu videoda yapılanlar bir ilizyon gösterisi değil: manyetik alanın sihri sadece. Bu sihirli mıknatıslarla kendi oyun yöntemlerinizi oluşturmanız mümkün. Bir ağaç, bir masa yapmanız, masa üzerinde golf oynamanız, ağaç üzerine mıknatısları bırakmanız mümkün. 

Zararları var mı? 

Birden fazla mıknatısın çocuk tarafından yutulması, mıknatısların etkileşmesi sonucunda çocuğa zarar verebilir.

Mıknatıslı pek çok değişik oyuncak türü mevcut. Sadece mıknatıstan oluşan oyuncakların yanısıra; bu videodaki gibi uçlarındaki mıknatıslarla evler, kuleler yapılan oyuncaklarda bulunuyor. Bunlar yada benzeri oyuncaklardaki mıknatısların çocuklar tarafından yutulması, büyük sağlık sorunlarına neden olabilir

dünya çapında 18 milyon adet mıknatıslı oyuncak bulunduğu tahmin ediliyor. Birden fazla mıknatısın ya da bir mıknatıs ile metal parçasının aynı anda çocuk tarafından yutulması bağırsak düğümlenmesinden, ölüme kadar varabilen bir çok sağlık problemine neden olabilir.

Tüm bu olumsuz yanlarına rağmen mıknatıslı oyuncaklar ne kadar eğlenceli görünüyor bu videoyu izledikçe. Sihirli yapılar yapmak için videoya göz atabilirsiniz...


 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık