OFPOF

Japonlar Tokyo Olimpiyatları İçin Gökten Yapay Göktaşı Yağdıracak

-
182
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
86 izlenme
Ofpofer
-

ALE Co. diye bilinen bir Japon araştırma şirketi 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları için sıra dışı bir gösteri yapmayı teklif etti...

Fakat bu gösteri sıradan bir havai fişek gösterisi değil. ALE Co. gökten yüzlerce renkli ateş topu şeklinde meteor yağdırmayı düşünüyor.

Şirketin teklifi kabul edilirse , insan yapımı bu meteor yağışı Tokyo’dan 100 km uzaklığa kadar olan bölgelerden de izlenebilecek.

 

Peki şirket bunu nasıl gerçekleştirecek?

 

Ale Co. bu yapay meteor yağışını, uzaya 500 ile 1000 arasında özel misketler taşıyan bir uydu göndererek gerçekleştirecek. Bu misketler kaynak parçacıklar olarak adlandırılıyor. Farklı renklerde ışık çıkarması için özel kimyasal maddelerden oluşan bu parçacıklar, uydudan fırlatıldığında dünya etrafında dolanmaya başlarlar. Parçacıklar atmosfere girdiğinde yanarak farklı renkler çıkarmaya başlarlar. Şirket bu şekilde Tokyo olimpiyatlarını izlemeye gelen insanlara güvenli ve sıra dışı güzellikte bir gösteri hazırlamayı düşünüyor.

Bu inanılmaz gösterinin maliyeti de hiç ucuz olacak gibi görünmüyor .yapılan açıklamalara göre her bir bilyenin maliyeti 8,100 doları buluyor. Ayrıca, bu rakam uydunun fırlatılma masraflarını içermiyor.

Basına yapılan açıklamaya göre, bu bilyeler doğal meteorlardan daha yavaş olacak ve daha uzun süre görünebilecek. Bu da insanlara yapılacak gösteriyi daha uzun sure seyretme imkânı verecek.

Şirket ilk testlerini 2018 yılında yapmayı planlıyor. Eğer her şey yolunda giderse Tokyo 2020 açılış seremonisi kaçırılmaması gereken seremonilerden birisi olacak.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık