OFPOF

Yapay Zeka Yatırımları Geçen Yılın İlk Çeyreğinin İki Katına Ulaştı

-
286
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yapay Zeka Yatırımları Geçen Yılın İlk Çeyreğinin İki Katına Ulaştı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Teknoloji şirketleri özellikle de Google, Facebook, Apple, Intel ve Ford büyük yatırımlar ile sektörde ilerleme kaydediyor.

Araştırma şirketi CB Insights'a göre, bu yılın ilk çeyreğinde toplam 34 yapay zeka devresi satın alındı, geçen yılın ilk çeyreğindeki faaliyet miktarının iki katından fazla olduğu görüldüğü ve bu da yapay zekaya olan ilginin ve yatırım ne kadar büyüyeceğini açıkça gözler önüne seriyor.

Yapay zekada liderliğini güçlendirmek veya kaybolan topraklardan kurtulmak isteyen teknoloji devleri en agresif alıcılar olarak vurgulandı. Alphabet Inc'in google'ı, CB Insights'a göre 2012'den beri herhangi bir firmanın çoğundan bu yana 11 AI girişimini satın aldı ve ardından ise Apple Inc, Facebook Inc ve Intel Corp da birçok yapay zeka yatırımı yaptı.

Şirketler satın alma stratejileri hakkında yorum yapmayı ise şimdilik reddetti. Apple'ın bir sözcüsü, şirketin yapılandırılmamış verilerle çalışmayı uzmanlaşmış bir başlangıç ​​olan Lattice Data'yi satın aldığını doğruladı.

İlk çeyrekte, Ford Motor Co'nun eski yöneticiler tarafından Google ve Uber Technologies Inc.'de kendi kendine çalışan ekipler için kurulan Argo AI'ya 1 milyar dolarlık yatırım yapmasıyla birlikte bugüne kadarki en büyük anlaşmalardan biri olarak görülüyor. Devreye girenler yapay zeka uygulamalarına derinlemesine bakmak istiyor. Endüstri gözlemcileri, sağlık ve perakende gibi belirli alanlara doğrudan kurulan şirketlerle doğrudan rekabet etmek yerine şunları söylüyorlar.

Madrona Venture Group'un genel müdürü Matt McIlwain, "Göreceğiniz şey, çok büyük oyuncuların platform hizmetleri oluşturacakları ve başlangıç ​​topluluklarının uygulamalı akıllı uygulamalara daha fazla götüreceğidir." dedi.

Sağlık hizmeti başlangıcı Forward, örneğin, doktor tavsiyelerini bildirebilecek verileri sıkıştırmak için yapay zeka kullanıyor. Öncelikle Google'da çalışan Forward için İcra Direktörü Adrian Aoun, "Temel AI problemlerine gerçekten odaklanmak isteyen insanlar için, daha büyük şirketlerde bulunmak her zaman mantıklıdır" dedi. Ayrıca da. sözlerini şu şekilde tamamladı; “Ama yeni bir alan ile kendini kanıtlamak isteyen insanlar için, ayrı olmak daha mantıklı."

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık