OFPOF

Xiaomi Redmi Note 5A Yarın Açığa Çıkıyor

-
304
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Xiaomi Redmi Note 5A Yarın Açığa Çıkıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yarın, Xiaomi'nin duyuracağı büyük şeyler var. Xiaomi Redmi Note 5A yarın Çin'de yapılacak bir basın toplantısında tanıtılacak.

Son zamanlarda, Xiaomi Redmi Note 5A'nın önden bakan selfie kamerası ile beraber yumuşak bir flaşla birlikte geleceğini gördük. Şimdi ise, daha ilginç bir bilgiyi ortaya koyan başka bir sızıntı var. Bu sızıntıların yanı sıra tanıtımına yaklaşmakta olan Xiaomi akıllı telefonu, görmek istediğimiz özellikleri açıklayan sertifikasyon sitelerinde sızıntı bilgilerle beraber görülüyor. 

Bugün, bu akıllı telefon hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için Xiaomi Redmi Not 5A ile ilgili çok sayıda söylenti ve sızıntı açığa çıktı. Xiaomi Redmi Note 5A akıllı telefonun, Redmi akıllı telefonlarda o kadar uzun zamandır gördüğümüz hibrit çift SIM desteği yerine, ayrılmış çift SIM kart yuvalarına ve bir microSD kart yuvasına sahip olacağını sızıntı resimlerde gösteriyor.

Yakın tarihli bir haberde, Redmi Note 5A'nın ön taraftaki selfie kamerası ile birlikte yumuşak bir flaş özelliği de olduğunu belirtiliyor. Bu doğruysa, Redmi Note 5A bir selfie flash özellikli ilk Xiaomi akıllı telefon olacak.

TENAA listesine giren Xiaomi Redmi Note 5A, MDE6 ve MDE6S model numaraları ile iki modelde piyasaya sunulacak. Üst düzey varyantın Redmi Note 5A Pro veya Prime olarak adlandırılması bekleniyor. Şirketin CEO'su, üst düzey varyantın 16MP'lik bir selfe kamera ve selfie flash ile de ulaşacağını doğruladı.

Özellikler açısından, Redmi Not 5A, 5.5 inçlik bir HD 720p ekrana sahip olacak ve Android 7.1.1 Nougat OS üzerinde çalışacak.Temel modeli, 2GB'lık dört çekirdekli Snapdragon 425 SoC ile piyasaya sürülebilir RAM ve 16GB depolama kapasitesine sahipken üst seviye modeli, 3GB RAM ve 32GB depolama kapasitesine sahip bir ortak çekirdekli Snapdragon 435 SoC'ye sahip olabilir. Her iki modelin de 128GB'a kadar genişletilebilir depolamayı desteklediği söyleniyor.

Temel modeldeki arka ve ön kısımda 16MP ve 5MP kameralar olacakken üst modelin her iki tarafında 16MP sensör olacak ve bir parmak izi algılayıcısı da olacak. Diğer popüler öğeler arasında 4G VoLTE, Bluetooth 4.2, GPS ve 3000mAh pil bulunuyor.

Kaynak: www.gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık