OFPOF

Western Digital ve Toshiba Arasındaki Anlaşmazlık Sürüyor

-
301
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Western Digital ve Toshiba Arasındaki Anlaşmazlık Sürüyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Western Digital yetkilileri Toshiba ile olan anlaşmazlığı çözmek için Japon hükümet yetkililerini bir araya getirdi.

Western Digital Corp'un üst düzey yöneticisi, hükümet yetkililerini bir araya getirerek Japon şirketin yonga işletmesini satmayı planladığı Toshiba Corp ile olan anlaşmazlığı çözmeyi hedefliyor.

Toshiba ve ortak girişim ortağı Western Digital, dünyanın ikinci büyük NAND yongası üreticisi olan çip biriminin satışı konusunda liderliğe kapılıyor. Western Digital, iflas eden ABD nükleer birimi Westinghouse'da milyarlarca doları aşan maliyet masraflarını karşılamak için Toshiba satışına güveniyor; Western Digital ise anlaşma yapmak için onay vermesini istedi.

Western Digital CEO'su Steve Milligan, geçenlerde Ekonomi, Ticaret ve Endüstri Bakanlığı (METI) genel sekreterlik görevlerine atanan bir yetkili ile görüştü.

Bu raporda şu detaylar da belirtildi, bir ABD'li hakimin 14 Temmuz'da Western Digital Corp'un Toshiba Corp'u flash bellek işlemlerini 18 milyar dolarlık bir anlaşmayla satmasını engellemek için başlattığı bir karar almadı ancak Toshiba'nın Western Digital'e iki hafta önceden haber vermesini önerdi. 

Ayrıca teklif veren Western Digital, Toshiba ile San Francisco County Superior Court'ta dava açtı ve Toshiba ile ortak girişimin Toshiba'nın flaşlı ürünleri satma iznine ihtiyacı olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık