OFPOF

Waymo, Ticari Gizli Hırsızlık Davasında Uber'e Karşı Daha Fazla Kanıt Buluyor

-
252
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Waymo, Ticari Gizli Hırsızlık Davasında Uber'e Karşı Daha Fazla Kanıt Buluyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Alphabet’in insansız araç geliştirici ekibi Waymo, Uber’a karşı binlerce kanıt dosyası ortaya dökecek.

Alphabet'dan Waymo kendi kendine çalışan otomobil birimi, Uber'e karşı düzenlenen ticari sır niteliğindeki bir dava ile yakın geçmişte elde ettiği kritik yeni kanıtların dava öncesinde halen toparlanmaya devam edeceğinden dolayı davanın ertelenmesini talep edeceğini açıkladı ve Waymo geliştiricilerinden Waymo ekibinden ayrılan eski bir mühendis olan Anthony Levandowski’nin 14.000'den fazla gizli dosyayı indirerek ifşa ettiği açıklandı ve bunun da kanıtlarını toplamaya başladıklarını belirtti.

Uber, Waymo'nun ticari sırlarından herhangi birini kullanmayı reddetti. San Francisco federal mahkemesindeki jürili mahkemenin 10 Ekim'de başlaması planlanıyor.

Aylar boyunca Waymo, Levanowski'nin şirketini almadan önce Uber'in tamamlamış olduğu bir ön inceleme raporu hazırlamak için çalışıyordu. Waymo, Uber'in Levandowski'nin indirmeleri hakkında ne bildiğini ve Uber'ın bunları bildiğini aydınlatacağını umuyordu.

Bir federal temyiz mahkemesi bu hafta Uber'den bu gayret raporunu açıklamasını ise emretti.

Cumartesi günü açılan bir mahkemede Waymo, raporda 10 Ekim'e kadar tamamlanamayan ayrıntılı soruşturmayı gerektiren kritik kanıtlar bulunduğunu söyledi.

Waymo, Levandowski ve Uber'in eski CEO'su Travis Kalanick'in de aralarında bulunduğu ek açıklamaların, durum tespit raporunun ve diğer dosyaların Waymo'ya ifşa edilmesinden sonra tamamlanması gerekeceğini söyledi.

Ayrıca Alphabet Inc, şu anda Lyft Inc ile mümkün olan bir yatırım hakkında görüşmelerde bulunuyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık