OFPOF

Vivo, 2018'de Avrupa ve Afrika Pazarlarına Girecek

-
238
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Vivo, 2018'de Avrupa ve Afrika Pazarlarına Girecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çinli akıllı telefon markası Vivo, 2018 yılında Avrupa ve Afrika pazarlarına giriş yapacak gibi gözüküyor.

Vivo, OPPO ve OnePlus gibi BBK Electronics Corporation adlı Çinli çok uluslu şirkete aittir. Çin'de ilk 5 akıllı telefon üreticisi arasına girmeyi başardı. Hindistan, Vivo'nun oldukça ünlü olduğu bir diğer pazar. Ancak, Çin ve Hindistan dışında çok tanınmış bir marka değil. Çinli akıllı telefon markası artık bu bölgelerin dışına çıkmayı dört gözle bekliyor. Yeni bilgiler, şirketin 2018'de Avrupa ve Afrika gibi pazarlara girmeyi planladığını gösteriyor.

Vivo, kısa bir süre önce Qualcomm ile 4 milyar dolarlık bir anlaşmaya girdi. Oppo ve Xiaomi de ABD merkezli çip üreticisi ile 3 yıla kadar 12 milyar dolara yükselterek benzer bildirilerde bulundu.

Vivo ve Qualcomm arasındaki ilişki, Vivo'nun yakın gelecekte 5G özellikli telefonları tanıtmasına olanak tanıyacak. Birçok akıllı telefon üreticisi ekran altı parmak izi tarayıcısını test etse de Vivo, bu yılın başında düzenlenen Mobil dünya Kongresi Şangay etkinliği sırasında Qualcomm tarafından geliştirilen ekran içi parmak izi algılama teknolojisini ilk sunan şirket oldu.

Vivo ve Qualcomm, avuç içi izi ve iris tarama okuma gibi diğer biyometrik tanıma teknolojileri ile birlikte 3D yüz tanıma teknolojisinin geliştirilmesine de başlamayı planlıyorlar. Snapdragon 660 yonga setiyle güçlendirilen yakın zamanda piyasaya sürülen X20 ve X20 Plus akıllı telefonlarla Vivo, 16 megapiksellik selfie kamera tabanlı Face Wake yüz tanıma özelliğini tanıttı.

Kaynak: gizmochina.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık