OFPOF

Vietnam'da Akıllı Telefon Kullanım Oranı Artıyor

-
265
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Vietnam'da Akıllı Telefon Kullanım Oranı Artıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Nielsen'in Vietnam'da yaptığı araştırma sonucu ülke çapında akıllı telefon kullanım oranının arttığı görüldü.

2017 Nielsen Vietnam  raporuna göre akıllı telefona sahip olma oranı Vietnam’ın hem kırsal hem de kent yerleşimi olan bölgelerinde artış gösterdi. 

Büyük şehirlerde cep telefonu kullananlar arasında akıllı telefon kullanan insanların sayısı, geçen yıla göre altı puanlık bir artışla yüzde 84'e yükseldi. Diğer şehirlerde ise %93’lük cep telefonu kullanım oranı varken cep telefonu sahiplerinin %71’i akıllı telefon kullanıyor. Bu da geçtiğimiz yıla göre 9 puanlık artış olduğu anlamına geliyor. 

Kırsal kesimde cep telefonu sahiplerinin %68’i akıllı telefon kullanırken cep telefonu sahipleri insanların %89’unu oluşturuyor. Nielsen Vietnam’ın tüketici analizleri müdürü Đoàn Duy Khoa, “Ülkemizde internete bağlı cihazların, özellikle akıllı telefon ve tabletlerin hızlı artışı kaçınılmaz,” dedi.  “Bu, akıllı telefon markalarının tüketicilere uygun fiyata sahip çok sayıda seçenek sunmasına bağlı olabilir. Bir başka nedeni, tüketicilerin her zaman ve her yerde kendini ifade etme ve yaşam standartlarını yükseltme eğiliminde olmaları olabilir.” 

Nielsen, bu yılın başlarında artış gösteren kırsal tüketim eğilimlerini aydınlatmak için Younet Media ile işbirliği içinde bir başka araştırma yapmıştı. Bu araştırmanın sonunda ise sosyal medyanın kullanıcılar üzerinde etkisi açığa çıkmıştı.

Kaynak: en.vietnamplus.vn


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık