OFPOF

Toshiba Flash Bellek Birimini Satıyor

-
292
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Toshiba Flash Bellek Birimini Satıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Toshiba flash bellek üretim birimini 18 milyar dolarlık bir anlaşmayla satmaya hazırlanırken bazı mahkeme engelleri de bulunuyor.

Bir ABD'li hakim, 14 Temmuz'da Western Digital Corp'un Toshiba Corp'u flash bellek işlemlerini 18 milyar dolarlık bir anlaşmayla satmasını engellemek için yaptığı bir karara varmadı ancak Toshiba'nın Western Digital Corp'a kapatmadan önce iki hafta önceden haber vermesini önerdi.

Toshiba nükleer reaktör işlerinden kaynaklanan kayıpları gidermek için flaş bellek birimini satmaya hazırlanıyor.

Toshiba Haziran ayı sonunda tercihli teklif sahibinin Bain Capital, Güney Koreli çip yapımcısı SK Hynix ve Japon hükümetinin desteklediği 18 milyar dolarlık bankadan oluşan bir grup olduğunu duyurdu.

Ayrıca teklif veren Western Digital, Toshiba ile San Francisco County Superior Court'ta dava açtı ve Toshiba ile ortak girişimin Toshiba'nın flaşlı ürünleri satma iznine ihtiyacı olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Western Digital'in Toshiba ile yaptığı ortak girişim, bazı üretimin karşılığında Toshiba'nın tesislerindeki finans ekipmanlarına yardımcı olur.

Western Digital, Kaliforniya dava dosyasından ayrı olarak, uluslararası bir tahkim mahkemesindeki rıza haklarına itiraz ediyor. Western Digital, tahkim için bir şans daha oynamak için ve önce Toshiba'nın bellek biriminin satışını kapatmasını önlemek için dava açtı.

Duruşmada, Hakim Kahn, Toshiba'nın tahkim bitmeden satışı kapatacağına inandığında Western Digital'e iki hafta önceden haber vermesini istemeyi teklif etti.

Toshiba'nın avukatı, San Francisco mahkemesinin yargı yetkisine tabi olmayı kabul etmekten kaygı duyduklarını söyledi. Toshiba, Japon bir şirket olması ve anlaşmanın çoğunlukla Japonya'da gerçekleşmesi nedeniyle mahkemenin yargı yetkisine sahip olmaması gerektiğini savundu.

kaynak(tech.firstpost.com)


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık