OFPOF

Tesla, Otonom Tırı Üretimlerinde Aksaklık Yaşıyor

-
268
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tesla, Otonom Tırı Üretimlerinde Aksaklık Yaşıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

1500 adet otonom tır hedefi ile yola çıkılmış ancak sadece 260 adet üretilmişti.

Tesla Inc Genel Sekreteri Elon Musk Cuma günü şirketin büyük kamyonetinin açılışını, Kasım ayı ortasına kadar geriletti ve elektrikli araç üreticisinin yeni model 3 Sedan'ının üretimindeki darboğazları düzeltmek ve Porto Riko'ya yardım etmek için kaynak aktarımı yaptığını tweetledi.

Model 3, Tesla'nın daha çok kitlesel pazar üreticisi olma hedefine yaklaşmasına yardımcı olabilir. Ancak son yorumlar, üretimdeki artışın hızıyla ilgili beklentileri hafifletti. Musk'ın yorumları Cuma günü hisse senedi işlemlerinin kapanmasından sonra geldi. Şirketin hisseleri, genişletilmiş ticarette yüzde 0,8 oranında düştü. Kaliforniya merkezli Palo Alto şirketi sadece 220 Model 3 sedan üretti ve üçüncü çeyrekte 260 adet üretti. 1500'den fazla üretim planlanmıştı.

Musk ayrıca, şirket sakinlerinin çoğu elektriksiz kalan ve kasırga vuran Porto Riko'ya yardım etmek için pil üretimini artırmak için kaynaklarını değiştirdi. Bu hafta başlarında Tesla, "üretim darboğazları"nı Model 3 için planlanan rampa sürecinin geride bıraktığını bildirdi. Kasırgadan büyük ölçüde etkilenen ve altyapı sıkıntısı çeken Porto Riko kentinin de elektrik ihtiyacını karşılamak için yüzlerce Powerwall gönderen Tesla, yeni elde edilecek gelirler ile de yardım etmek istiyor ancak üretimde de bu tip aksaklıklar yaşadığını belirtiyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık