OFPOF

Tesla, Fren Arızasından Dolayı 53 Bin Aracını Geri Çağırdı

-
325
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tesla, Fren Arızasından Dolayı 53 Bin Aracını Geri Çağırdı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Öncü otomobil şirketi Tesla 2016 Şubat ve Ekim arasında üretilen tüm araçlarını geri çağırma kararı aldı.

Elon Musk'ın kurduğu ve elektrikli otomobil alanında lider şirket olan Tesla, 2016 Şubat ve Ekim ayları arasında ürettiği tüm model S ve Model X araçlarını dünya çapında geri çağırma kararı aldı. Şirketin açıklamasına göre söz konusu tarihler arasında 53.000 araç üretildi ve bunların yaklaşık olarak %2'sinde park freni problemi olduğu anlaşıldı. Ayrıca şirket, araçlardaki bu problemle ilgili şu ana kadar kaza gerçekleşmediğini belirtti.

Bu durumun açıklanmasından sonra Tesla hisseleri borsada yaklaşık %1 değer kaybı yaşadı. Şirketin yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre Model S ve Model X'in park frenlerinde bulunan bir parça düzgün olarak üretilmemiş, ancak Tesla bunun kendilerinden değil parçayı üreten 3. parti bir firma tarafından kaynaklandığını iddia ediyor. Ayrıca Tesla yetkilisi araçları bu şekilde kullanmanın soruna yol açmayacağını ancak her ihtimale karşı sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi.

2013 yılında Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Ajansı Tesla Model S'e güvenlik konusunda tam not olan 5 yıldız vermiş ve aracın şu ana kadar üretilmiş en güvenli araçlardan biri olduğunu açıklamıştı. Ayrıca 2015 yılında yine Model S'te bulunan bir emniyet kemeri problemi nedeniyle yaklaşık 3000 araç geri çağırılmıştı.

Kaynak: www.bbc.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık