OFPOF

SpaceX, Hisse Satışında Bulundu

-
762
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
SpaceX, Hisse Satışında Bulundu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Elon Musk’ın SpaceX firması hisse satışında bulundu ve kasasına 100 milyon dolar daha koydu.

Elon Musk liderliğindeki, merkezi ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Hawthorne şehrinde bulunan bir Amerikalı uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, bu yıl başlarında 350 milyon dolara yükselen bir finansman turunda bir hisse satarak 100 milyon dolar kazandı. Uzay çalışmalarına bir yenisini daha eklemek için iyi bir finansman elde eden SpaceX muhteşem Mars ve Uzay planları için güçlü bir adım daha atmış oldu.

Habere göre, SpaceX'in Temmuz ayındaki finansman rotası, roket üreticisine yaklaşık 21 milyar dolar değer kazandırdı. Uzay Araştırması Teknolojileri Corp, Mayıs ayında Lockheed Martin ve Boeing ortaklığı tarafından 10 yıllık tekelini kırarak ABD ordusunun ilk uydu yayınını Falcon 9 roketiyle başlatmıştı.

California merkezli Hawthorne şirketi, 2022'de Mars'a bir gezi planlarını da açıkladı ve ardından 2020'ye kadar bu kırmızı gezegene, insan götüreceklerini açıkladı.

SpaceX'in yanı sıra Musk, elektrikli otomobil üreticisi Tesla A.Ş.'yi de yönetiyor ve burada da tamamıyla elektrikli araçlar üreterek gündeme geliyor. Ayrıca yeni nesil otonom tırlar da geçtiğimiz günlerde görücüye çıkmıştı.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık