OFPOF

Sony Xperia Cihaz Sahipleri %50 Geri Ödeme Almaya Hak Kazandı

-
354
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sony Xperia Cihaz Sahipleri %50 Geri Ödeme Almaya Hak Kazandı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sony su geçirmez denilen Sony Xperia cihazları için kullanıcıların ücretlerinin %50’sini geri ödeyecek.

Sony Mobile Communications, Sony Xperia cihazlarının belirli modellerini satın alan ABD müşterilerine cihazın maliyetinin yüzde 50’sini geri ödemekle yükümlü oldu. 

'Su geçirmez' telefonlar için Sony reklamı davalık oldu, söz konusu cihazların "su geçirmez olarak aldatıcı bir şekilde reklam edildiğini" iddia ediyor. Cihazları hediye olarak veya değiştirme programının bir parçası olarak satın alan veya alan ABD'deki kullanıcılar böylelikle dava sonucunda Sony’den cihazların ücretlerinin %50’sini geri alma hakkı kazandı.

Bunlardan yalnızca su hasar başvurusu yapanların yüzde 50'lik geri ödemesi olacaktır. Halen garanti altındaki cihazlara bir yıllık bir uzatma verilir. Garanti kapsamında olmayan cihazlara altı aylık bir uzatma verildi. Hak talebi için son başvuru tarihi 30 Ocak 2018'dir.

Etkilenen müşterilerin Sony ile etkileşimlerinin kaydına sahip olmaları gerekecek veya uygun olmayacaktır.

Dava ayrıca, "Sony, cihazları tanıtan aldatıcı bir pazarlama kampanyası başlatmak için bazı uluslararası su direnci derecelendirmelerini kullandığını" iddia ediyor.

Etkilenen cihazlar arasında Xperia M2 Aqua, M4 Aqua, ZR, Z1, Z1 Kompakt, Z1s, Z2, Z3, Z3 Kompakt, Z3v, Z3 Çift, Z3 + Çift, Z3 +, Z5, Z5 Kompakt, Z2 Tablet, Z3 Tablet ve Z4 Tablet serisi. T-Mobile ve Verizon ağları için yukarıdaki cihazların varyantları da dahil edilmiştir.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık