OFPOF

Samsung ve Foxconn İşbirliği Yapıyor

-
281
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Samsung ve Foxconn İşbirliği Yapıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyaca ünlü firma büyük miktarda veriyi kablosuz ağ ve Wifi olmadan aktarmak için yeni bir teknolojiye yatırım yapmayı planlıyor.

Apple iPod'ların yaratıcılarından biri olan Tony Fadell'in desteklediği bir girişim, 16 Ağustos'ta Samsung Electronics Co Ltd, Foxconn’un önde gelen isimlerinden Hon Hai Precision Industry Co Ltd ve diğerleri ile cep telefonları için yeni bir yolda çalışacaklarını duyurmayı planlıyor.

Kablolar veya Wi-Fi bağlantıları kullanmadan büyük miktarda veri aktarma imkanı sunulacak ve bu gerçekten teknoloji dünyasında bir başka platform yaratabilecek bir gelişme.

İcra Kurulu Başkanı Eric Almgren, Keyssa adlı Campbell firmasının Fadell'den ve Samsung ve Intel Corp'un girişim kollarından 100 milyon dolardan fazlasını artırdığını söyledi. Şirketin "kiss" teknolojisi, iki bilgisayar cihazının birbirine yakın tutulmasını ve birkaç saniyede film gibi büyük dosyaları aktarabilmesini sağlıyor.

Hedef, giderek daha da hafif ve daha ince büyüyen telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi cihazlardaki hantal ve hacimli kablo konektörlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktır. Keyssa başarılı olursa, kablosuz veri aktarım tekniği sonunda geniş bir aygıt yelpazesinde kullanılabilir.

Samsung ve Foxconn ile yapılan ittifak, cep telefonları için bir tasarım yaratmayı da amaçlıyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık