OFPOF

Samsung Şirketi ile İlgili Yeni Gelişmeler Yaşandı

-
415
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Samsung Şirketi ile İlgili Yeni Gelişmeler Yaşandı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Güney Koreli teknoloji devi şirket, ne kadar kâr beklediklerini halka açıkladı...

Piyasa araştırma firması TrendForce'a göre, 64-gigabayt NAND Flash'in sözleşme fiyatı son üç ay boyunca yüzde 9 civarında artmaya devam etti. Şimdi, Samsung üç ayda bir sonuçlarının detaylı bir sürümünü nisan ayında piyasaya sürse de, bu rakamlar Samsung'un gerisinde kaldığı gerçeğini anlamak için yeterli.

Resmi blog yazısında Samsung, yaklaşık 9.9 trilyon won (yaklaşık 8.7 milyar dolar) işletme karı beklediğini bildirdi.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Lee Jae-Yong, mahkemece Cuma günü açılan dava sonucunda Seoul Merkez Bölge Mahkemesine geldi.

Samsung herhangi bir haksızlık yapıldığını reddetti ve Lee suçsuz olduğunu itiraf etti.

Samsung ekibi, Lee'nin ve diğer Samsung yetkililerinin Choi ile etkileşimde bulunarak, Park'ın, binici topluluğa yetersiz destek verdiğini düşündüğü üzerine Temmuz 2015 toplantısında Lee'yi azarladığını gösteren kanıtlar sunarak tehdit altında hissettiklerini savundu.

Skandal, Park yönetimini sarmış ve milyonlarca Güney Koreliyi düzenli olarak sokaklarda protesto yapmaya ve Park'ın Mart ayında görevlerinden alınmasına neden olmuştu. Yang, Lee'nin, Park'ın ve Choi'nin parasını vermeye zorlandığını söyleyen Lee'nin argümanını reddetti; bu anlaşmazlıkların kurbanları, Lee'nin iyiliği için tasarlanmış bir birleşme nedeniyle zarar gören Samsung ve hissedarlarının üyeleri olan ulusal emeklilik fonu sahipleriydi.

Ekran panelleri ve bellek yongalarından oluşan şirketin bileşenleri işinin ilk çeyrekte şirketin kârını artırmasına yardımcı olması muhtemel.

Samsung'un piyasa değeri ve dünyanın en büyük bellek çipi üreticisi olan en büyük şirketinin payı - bu yıl 2016'da yüzde 43'lük bir artışın ardından yaklaşık yüzde 17'lik bir değer kazandıktan sonra rekor seviyelere yaklaştı.

Kaynak: normangeestar.net


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık