OFPOF

Samsung Galaxy S8 ile Birçok Alışkanlık Son Bulacak

-
490
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Samsung Galaxy S8 ile Birçok Alışkanlık Son Bulacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Tanıtımı yapılan S8 ve S8 Plus modelleri için kullanıcılar birçok alışkanlıktan vazgeçmeye başlayacak.

Geçtiğimiz yıl Galaxy note 7 modelinin birçok fiyaskosu ile sarsılan Samsung firması tüm gözleri üzerine toplamış ve yapacağı değişiklikler merakla bekliniyordu. Uzun süredir akıllı telefon piyasasında hep Apple ile başa baş mücadele gösteren hatta bazı pazarlarda ezeli rakibini sollayan Samsung kendisinden beklenenleri yeni amiral gemisi S8 ile boşa çıkarmadı diyebiliriz.

Her ne kadar geçtiğimiz yılı hatırlamak istemese de Samsung hala dünyanın en popüler markalarından biri olmaya devam ediyor. Buna S8 tanıtım öncesinde de çoğu kez yaşayarak şahit olduk.

Artık Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 + resmi olarak piyasaya çıktı, hızlı bir bakışla Galazy S8’de büyük değişikliklerin olduğunu görebiliyoruz. Kullanıcılarının alışması gereken beş şey var çünkü şimdiye dek alışılagelmişin dışında bir Samsung modeli karşımızda.

1- Fiziksel home düğmesi yok

Telefonun genel boyutunu arttırmadan daha fazla ekran ekleme girişiminde bulunan Galaxy S8 ve Galaxy S8 +, fiziksel giriş düğmesini ve kapasitif sırt ve çoklu görev anahtarlarını değiştirerek Galaxy S i9000 ile başlayan yedi yıllık deseni bozdu.

2- Çift dokunmalı home tuşundaki kamera kısa yolu yok

Motorola telefonlarındaki çift büküm hareketi gibi tüm zamanların en sezgisel kısayol işlevlerinden biri, Samsung'un herhangi bir ekrandan ve hatta bekleme modundayken kamerayı çalıştırmak için ev düğmesine iki kez basmasıydı. Ancak home tuşunun kalkması ile bu kısa yol da kalktı.

3- Ekran görüntüsü almak için kısa yol tuşu kalktı

Güç + ses kısma düğmesine basmak ekran fotoğrafı almak isteyenler kendilerini yeniden eğitmek zorunda kalacak çünkü artık böyle bir işlev de yer almayacak.

4- Edge kenarları artık yok

Kenarlarda eğrilmiş görüntülere Samsung'un takıntısı üç yıl önce Galaxy Note Edge ile başlamıştı. Ancak kullanılabilirliği ve kolaylığı uzun süredir tartışılıyordu ve Samsung firması bu tartışmaları artık kökünden çözerek eğilmiş kenarları kaldırdı.

5- Parmak izi tarayıcı

İlk sızıntılardan bu yana birçok kez parmak izi sensörü arka kısıma yerleştirileceği konuşuluyordu. Dün de gördük ki home tuşunun kalkması ile parmak izi sensörü arka kısıma alındı. Ancak kameranın sağ kısmına koyulmuş olması pek de beğenilmedi diyebiliriz.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık