OFPOF

Samsung, Apple'a 70 Milyon Esnek Oled Ekran Üretecek

-
297
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Samsung, Apple'a 70 Milyon Esnek Oled Ekran Üretecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Üretimi artırmak için 9 milyar dolar yatırım yapmayı planlayan Samsung’un Apple ile anlaşma yaptığı iddia edildi.

Raporlar, Apple'ın 2017'de Samsung'un 70 milyon esnek Oled (Organik Işık Yayan Diyot) ekranını sipariş ettiğini gösteriyor.

Apple'ın yakında çıkacak olan iPhone 8'in kavisli bir Oled ekran ünitesine sahip olması bekleniyor ve duyduğumuz kadarıyla Samsung tek tedarikçi gibi görünüyor. İlk önce bunu bildiren Nikkei, Samsung'un Apple'a 95 milyon adet üretmeye hazırlandığını da ekliyor.

Samsung ekran teknolojisini OLED ekrana çevirmek isteyen ve kavisli bir ekran bulundurması beklenen yeni Apple cihazlar için tek tedarikçi firma konumunda diyebiliriz. Böylelikle Samsung firması Apple firmasından büyük paralar kazanacağa benziyor diyebiliriz.

Geçtiğimiz yıl, Bloomberg, Samsung'un iPhone ekranlarını üreten birim olan Samsung Display'e yaklaşık 9 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını bildirmişti. Bu yatırımlar bu seneki anlaşmalar ile yine artış gösterebilir.

The Investor'da yayınlanan yeni bir rapor, Samsung'un gerçekten bu yatırımı yapıyor olduğunu doğruladı. Samsung'un akıllı telefon pazarının yüzde 95'ini yönettiğini göz önüne alındığında, Samsung'un amiral gemisi A3 esnek Oled üretim tesisinin yılda 30.000 - 45.000 adetten yılda 1.200.000 adete çıkması bekleniyor.

iPhone 8’in, diğerlerinden farklı olacak şekilde tasarlanması bekleniyor. iPhone'un onuncu yıldönümünü anmak için Apple, görünüşe göre elinden gelen her şeyi projeye atıyor.

Cihazın kavisli bir Oled True Tone ekranına sahip olacağını duyuyoruz; Apple, bir TouchID sensörünü ön ekran biriminin altına entegre edecek ve gövde tamamen cam kaplaması olacak, çerçeveler mevcut olmayacak ve daha fazlası olacak.

Ayrıca şimdiye kadar yapılmış en pahalı iPhone olacağı da konuşulanlar arasında.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık