OFPOF

Robocop Polis Dubai'de Gerçek Oldu

-
323
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Robocop Polis Dubai'de Gerçek Oldu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dubai, Expo 2020 öncesi geliştirdiği 24 saat çalışabilir robocop polisi tanıttı.

İstenilen suçluların tespitine yardımcı olan ve kanıt toplayabilen bir robot polis memuru, Dubai polis teşkilatına katıldı ve bazı insan savaş suçlularının makinelerle değiştirilmesini amaçlayan bir hükümet programının parçası olarak şehirde yoğun alanlarda devriye gezmeye başladı. "Robocop" denemesi başarılı olursa, Dubai polisi silahsız robotların devriye gezen gücünün %25'ini 2030 yılına kadar hazırlanmasını istiyor.

Dubai polis üniforması renklerinde giydirilen robot, el sıkışabiliyor ve askeri bir selam da verebiliyor. Dubai'nin Expo 2020'ye ev sahipliği yapmaktan önce hizmet ve güvenliği iyileştirmek için teknoloji kullanmayı planlayan bir hükümet planının hafif tarafıdır.

Dubai Polis Akıllı Hizmetler Departmanı Genel Müdürü Tuğgeneral Halid Nasır Al Razooqi, "Bu tür robotlar 24 saat çalışabilir. Biliyoruz ki izin, hastalık izni veya doğum izni gibi izinler istemezler." dedi ve ayrıca 24 saat çalışabileceklerini vurguladı.

Ortadoğu'daki ilk robot polis memurunun belli başlı özellikleri şu şekilde açıklandı;

Tekerlekli robot, kameralar ve yüz tanıma yazılımı ile donatılmıştır. Bir polis veritabanı ile yüzleri karşılaştırabilir. Araç plakalarını okuyabilir ve video beslemesi polise, Dubai'nin popüler bölgelerinde, finansal ve turizm merkezi olan gözetimsiz çantalar gibi riskleri gözlemlemesine yardımcı olabilir.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık