OFPOF

Qualcomm, Snapdragon "İşlemcileri" Durdurmayı Planlıyor

-
304
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Qualcomm, Snapdragon "İşlemcileri" Durdurmayı Planlıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Qualcomm Snapdragon artık sadece işlemcilerden daha fazlasını içeriyor ve bu nedenle bir değişiklik istiyor.

Çoğu akıllı telefon kullanıcısı hala sağlamlık, performans ve özellikleri nedeniyle MediaTek üzerinde bir Snapdragon tercih ediyor. Snapdragon'un sadece bir işlemci olduğu düşünülmemelidir, çünkü sadece bir "işlemci" değil komple bir çözüm platformudur. İşlemciler, grafik işlemciler, bellek, kablosuz modüller, şarj yongaları ve çok daha fazlasından oluşan tüm donanıma atıfta bulunur. Bu nedenle Snapdragon, ürününün bir işlemci olarak değil, tam bir ürün olarak kullanılmasını istiyor ve yeni bir adlandırma yapısına devam ediyor.

ArsTechnica, Qualcomm'un yeni ismin arkasındaki düşünce süreciyle ilgili yeni bir açıklama yaptığını bildirdi: "Yıllardır, yarı iletken endüstrisi "işlemci" terimini, en ileri cihazlara güç sağlayan bileşen anlamında kullandı. Bu, Qualcomm Technologies'in yıllar boyunca Snapdragon markamızla ya da farklı bir deyişle Qualcomm Snapdragon işlemcimizle kucakladığı bir kelimedir. "İşlemci" gibi bir kelimeyle tamamen yakalanmayan donanım, yazılım ve servislerden oluşan bir teknoloji antolojisi var. Bu yüzden, Qualcomm Technologies, Snapdragon'u bir işlemci yerine bir "platform" olarak nitelendirerek terminolojimizi arıtıyor."

"Yeniden markalama Qualcomm'un donanım ve yazılımını, gerçekte donanım ve yazılım satın alan OEM'lere satmak için Qualcomm'u pakete daha kolay hale getirebilir. Ancak Qualcomm'un zaten Snapdragon yongalarının yanında sunacağı özellikler çeşitlerini de değiştirmiyor." diye belirtiyor ArsTechnica.

Kaynak: deccanchronicle.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık