OFPOF

Qualcomm Snapdragon 670, Geekbench'te Görüldü

-
262
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Qualcomm Snapdragon 670, Geekbench'te Görüldü
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Qualcomm'un orta-üst sınıf akıllı telefonlar için ürettiği Snapdragon 660'ın üst sürümü Geekbench listesinde görüldü.

Bu yılın en iyi amiral gemisi akıllı telefonları Snapdragon 835 işlemci ile piyasaya sürüldü. Oysa Snapdragon 660 SoC ile birçok üst orta sınıf akıllı telefon duyuruldu.

Qualcomm'un Snapdragon 660 yonga setinin üst sürümü olan Snapdragon 670 üzerinde çalıştığı yönünde söylentiler açığa çıktı. Yonga seti, şimdiye kadar epeyce söylentiye neden oldu ve ünlü sızıntı uzmanı Roland Quandt, yonga setinin temel özelliklerinden bazılarını ortaya koydu. Qualcomm şu anda bir prototip cihaz üzerinde işlemcinin performansını test ediyor gibi görünüyor. Ayrıca yonga seti, Geekbench'te bir kez daha ortaya çıktı.

Benchmark listesinde cihazın Android 8.1.0 Oreo işletim sistemi ile çalıştığı ve SD 670 ile birlikte 6 GB RAM ile geldiği görülüyor. Tek çekirdek testinde test cihazı, etkileyici bir şekilde 1.863 puan alıyor. Çok çekirdekli işlemci testinde ise 5.256 puan aldığı görülüyor. Yonga setinin 1.71 GHz saat hızı ile çalıştığı da benchmark sonuçlarında belirtiliyor.

Yonga seti ile ilgili çıkan daha önceki sızıntılarda işlemcinin WQHD çözünürlüğü destekleyeceği söyleniyordu. Bu da cihazın maksimum 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüğü destekleyeceği anlamına geliyor.

Kaynak: gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık