OFPOF

Qualcomm Hisseleri Yeni Anlaşma ile Değer Kazanacak

-
259
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Qualcomm Hisseleri Yeni Anlaşma ile Değer Kazanacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Qualcomm CEO’su, İsveçli Biometric şirketi ile birlikte anlaşma sağlandığını açıkladı.

İsveç biyometrik şirketi Cuma günü yaptığı açıklamada, parmak izi kartlarının birkaç Qualcomm ürünü için sensör tedarik edebilmek adına anlaşma sağladığını ve hayal kırıklığı yaratan ikinci çeyrek kazançlarını bildirmesine rağmen hisselerini artırdığını söyledi.

Parmak izi sensörü teknolojisinin, akıllı telefonlarda kullanılan en büyük ölçekli fiş imalatçısı olan ve analistlerin daha yüksek hacimlere ulaşabileceğini söylediği ve Qualcomm'un düşük ve orta katmanlı Snapdragon mobil platformlarına dahil edileceğini söylendi. 

CEO Christian Fredrikson yaptığı açıklamada, "Bazı önemli müşterilerle pazar paylarının artmasına neden olacak önemli emirleri sağlamaya devam ettik." dedi. Fredrikson Reuters'e yaptığı açıklamada, “Şirketin bu yıl toplam pazar payının yaklaşık %50'yi bulması bekleniyor.” dedi.

Şirket, yılın ilk çeyreğinde 710 milyon olan işletme kârı 72 milyon İsveç kronuna (8.75 milyon $) düştüğünü bildirdi. Bu, bir Reuters anketinde analistlerin beklediği 155 milyonun çok altındaydı. Kullanımdan kaynaklanan nakit akışı yaklaşık 500 milyon krona ulaşırken, brüt kar marjı, eskime rezervleri karşılığı hariç tutulduğunda %42 seviyesinde kaldı. 2016 yılı sonundan bu yana şirketten gelen üç kar uyarıları ve sektör aşırı arzı hisse senetleri üzerinde ağırlığını koydu. Qualcomm'un açıklamalarına göre, bu yıl neredeyse %50 düşen hisseler, Cuma günü GMT 0835'de 34.95 kronda neredeyse %10 arttı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık