OFPOF

Qualcomm, Apple'a Karşı Üç Yeni Patent İhlali Şikayetinde Bulundu

-
272
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Qualcomm, Apple'a Karşı Üç Yeni Patent İhlali Şikayetinde Bulundu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Qualcomm şirketinin, Apple'ın iPhone’larda kullandığı bazı özellikler konusunda üç yeni patent ihlali şikayetinde bulunduğu öğrenildi.

teknoloji dünyasından yakından tanıdığı iki şirket olan Qualcomm ve Apple arasındaki tartışmalar, davalar henüz bitmiş değil, yeni üç patent ihlali konusu bunu en iyi şekilde bize kanıtlıyor. Apple, 29 Kasım’da önceki patent şikayetleri konusunda açıklamalarda bulunmuş ve tüm bu patent ihlallerinin gerçek olmadığını, tamamıyla kendi geliştirdikleri teknolojileri kullandıklarını açıklamıştı. Qualcomm, bu açıklama yapıldıktan sonra Apple’a karşı henüz bir hamle yapmadı.

Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre herhangi bir açıklamada bulunmayacaklar çünkü 29 Kasım’a kadar olan patentlere atıfta bulunuluyor ve zaten bunun açıklamalarının geçmiş dönemlerde yapıldığına inanılıyor. Apple ve Qualcomm arasında patentler konusunda çıkan anlaşmazlık, iki şirket arasındaki kapsamlı hukuk savaşının bir parçası haline geldi. Ocak ayında Apple, Qualcomm'u Apple'ın elinde tuttuğu iddia edilen yaklaşık 1 milyar dolar patent telif hakkı iadesi nedeniyle dava etmişti.

Temmuz ayında Qualcomm, Apple'ı, cep telefonlarının daha iyi pil ömrüne sahip olması için kullandığı teknoloji için de şikayet etmiş ve hem rakipleri Intel şirketi hem de geçmişten bu yana birlikte çalışmalar yürüttükleri Apple şirketini dava etmişti. Yeni çıkan 3 patent ihlali konusunda mahkemelerin ne karar vereceği henüz bilinmiyor.

 

kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık