OFPOF

PhonePe, Flipkart'tan 500 Milyon Dolarlık Büyük Yatırım Taahhüdü Aldı

-
259
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
PhonePe, Flipkart'tan 500 Milyon Dolarlık Büyük Yatırım Taahhüdü Aldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

SoftBank destekli Flipkart bugün, ödemeler kolunun operasyonlarını ölçeklendirmek için PhonePe’ye 500 milyon dolar yatırım yapacak.

Flipkart, yaptığı açıklamaya göre, taahhütün Flipkart'ın 2015'te satın almasından bu yana PhonePe'de sağladığı 75 milyon USD'ye ek olarak verildiği belirtildi.

Bu yatırım için, ''Hint fintech ödemeleri alanındaki en büyük tek yatırım taahhütlerinden biridir ve segmentteki fırsatları yansıtıyor" açıklaması yapıldı.

Duyuruya göre, Reserve Bank of India'dan e-cüzdanların interaktabilitelerinin aşamalı olarak etkinleştirileceğini bildirmesinden bir gün sonra geldi. Merkez bankası eklenen sonraki aşamalarda UPI (Birleştirilmiş Ödemeler Arayüzü) aracılığıyla birlikte çalışabilirlik de cüzdanlar ve banka hesapları arasında patlak verecektir.

PhonePe kurucu ortağı ve CEO'su Sameer Nigam Flipkart, fonların ekleneceği süreyi belirtmedi. "Bu yatırım, önümüzdeki iki yıl boyunca aynı agresif büyüme oranını korumamıza yardımcı olacak" dedi.

Ayrıca raporlarda, PhonePe'nin bu yıl iki ayda bir yüzde 100'den fazla büyüdüğü kaydedildi.

Flipkart Group CEO'su Binny Bansal ise şu açıklamalarda bulundu; "Fintech ve e-ticaret, gençlik ve teknoloji tarafından desteklenen yeni bir dijital dünyada Hindistan'ın en gözle görülür yüzü arasındadır ve her ikisi de olağanüstü bir büyüme sergilemektedir. PhonePe, kapsamlı bir ekosistem oluşturmak için Flipkart'taki genel stratejimizin kritik bir parçasıdır."

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık