OFPOF

OnePlus, Yine Gizlilik İhlali ile Gündeme Geldi

-
1.1b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
OnePlus, Yine Gizlilik İhlali ile Gündeme Geldi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

OnePlus 3T Open Beta’nın kullanıcı bilgilerini Alibaba’ya gönderdiği ve gizlilik ihlali yaptığı ortaya çıktı.

OnePlus, geçmişte yaşattığı fiyaskolardan sonra halen düzen tutturmuş değil. Önceki geliştirmiş olduğu akıllı telefonlarda da kullanıcını bilgilerini sızdırma ve gizlilik ihlali ile gündeme gelen OnePlus’ın 3T akıllı telefonunda bir açığı daha yakalandı. OnePlus 3T'nin Open Beta sürümünün pano verilerinin Alibaba tarafından kontrol edilen sunuculara gönderildiği iddia edildi. İddialara göre bu ihlal Oxygen OS Open beta sürümde gerçekleşiyor.

Android işletim sistemine geçiş yaptıktan sonra bir kullanıcı internete bağlanmaya çalıştığında ekranda bir IP adresi gördü ve "com.oneplus.clipboard" yazdığını belirtti. Sonrasında yaptığı araştırmada bu IP adresinin Alibaba sunucularına ait olduğunu buldu ve bunun gerçek bir veri ihlali olduğunu ortaya çıkardı. Oxygen OS Open Beta bazı yeni özellikleri test edebilmek için kullanıcılar ile buluşturulmuştu. Hydrogen OS, daha önceleri Çinli kullanıcılar için piyasaya sürülmüş ve bunda da bazı ihlaller gündeme gelmişti.

OnePlus, veri ihlali iddialarından sonra açıklama yaptı ve global olarak özelliği kaldırmak için OxygenOS beta sürümünü güncelleyeceğini belirtti. Ancak kullanıcılar tarafından bu açıklama da tepki gördü, çünkü şirket veri ihlaline yalnızca "özellik" demekle yetindi.

 

kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık