OFPOF

OnePlus 5’in Test Puanlamasında Hile Yakalandı

-
293
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
OnePlus 5’in Test Puanlamasında Hile Yakalandı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Daha önce OnePlus 3T’de olduğu gibi yine bu cihazda da benchmarklarda hile yakalandı.

Başka bir yıl ve başka bir OnePlus yine bizlerle. OnePlus 5'i küresel piyasaya sürmeden önce değerlendirenler bugün yeni ve güncel incelemelerini yayınlamaya başladı. İncelemelerin çoğu olumlu görünmese de, özellikle kameranın var olan fiyat etiketini hak etmediği ve performansının düşük olduğu söylendi. 

8 GB RAM'i aklında tutarak cihazın performansını öven de çok kişi vardı. Tuhaftır ki, bu listede XDA'daki kullanıcılar, şu an OnePlus 5'in OnePlus 3T'ye benzer şekilde olan bir aldatma yakalandı.

Kullanım ve performans konusunda testlerde ve puanlarda aldatmacalar yapıldığı belirtildi.

Hızlara gelince, her CPU'nun bir alt kısmı ve üst kısmı vardır. Snapdragon'un durumunda, yüksek güçlü çekirdeği kullanarak saat hızının en üst seviyenin 2,45 GHz olacağı düşünülür. Ortalama bir amiral gemisi yonga seti, düşük güç çekirdekleri (Küçük küme) için alt sınırda yaklaşık 0,98 GHz'de boşta bulunmaktadır. OnePlus 5’in durumunda ise XDA, cihazın içindeki yonga setinin 1,9 GHz'de (1,900 Mhz) boşta kalması için tweak yapıldığını iddia ediyor. Bu, ölçütlerde anormal derecede yüksek puanlar görmesini sağlarken, pil ömrünün azalması ve telefonun hızla ısınmasına neden olmaktadır.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık