OFPOF

Nokia’nın Yeni Cihazları Bu Hafta Satışa Çıkacak

-
291
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Nokia’nın Yeni Cihazları Bu Hafta Satışa Çıkacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Özellikle Nokia 6’nın beklendiği yeni cihaz tanıtımları MWC’de lansmanı yapılmıştı.

Nokia, iş dünyasına geri döndü. Android işletim sistemi yüklü yeni Nokia markalı akıllı telefonların ilk dalgasını bu MWC (Mobil dünya Kongresi) görmüştük. Resmi olarak Nokia marka lisansına sahip olan şirket HMD Global, nihayet üç yeni akıllı telefonu Hindistan piyasasına sürmeye çok yaklaştı ve bu akıllı telefonlar önümüzdeki haftalarda satışa sunulacak.

Amazon online alışveriş sitesinde de satışa sunulacak yeni cihazlardan en beğenileni ve bekleneni ise Nokia 6 oldu. Nokia 6 Amazon üzerinden yaklaşık olarak Hindistan para birimi ile Rs 15.000’in de altında olacağı sızdırılan haberler arasındaydı.

Peki Nokia 6 nasıl gelecek ve bu kadar beklenti yaratmasının sebebi nedir bir hatırlayalım.

Nokia 6 öncelikle sağlam bir yapıya sahip olacak. HMD Global, Nokia 6'nın tek bir 6000 serisi alüminyum yapıya sahip olacağını duyurmuştu. Yalnızca hafif keskin yapıya sahip olması biraz hayal kırıklığı yarattı.

5,5 inç ekrana güzel bir görünüm kazandıran 2.5D kavisli camın da yer alması telefonu daha şık hale getiriyor. Ekranın hemen üst kısmında kulaklık, ışık sensörleri ve selfie kamerası bulunuyor.

Nokia 6, 1920 × 1080 çözünürlüğe ve 403 ppi piksel yoğunluğuna sahip 5.5 inç IPS LCD ekrana sahiptir bu da görüntü kalitesinin oldukça iyi olacağına işaret ediyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık