OFPOF

Moto G4 Plus İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Geliyor

-
262
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Moto G4 Plus İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Geliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Moto G4 Plus piyasaya çıktığında ana pazarlama noktalarından biri, telefonun iki önemli Android (Nougat ve Oreo) güncellemesi alacağı vaadi olmuştu.

Moto G4 Plus sahipleri bu vaade inandı ve en son Android güncellemelerini alacaklarını düşünerek bu telefonu satın aldı. Ancak, Motorola Android 8.0 Oreo güncellemesini alacak tüm cihazlarının bir listesini yayınladı ve bu model telefonlarını listeye dahil etmedi.

Liste yayınlandıktan kısa bir süre sonra, G4 sahipleri telefonlarının listeden yokluğundan şikayet etmeye başladılar. Hatayı düzeltmeye çalışmak yerine, Motorola G4 infographic dosyasını değiştirerek Oreo sözünü sildi. Açıkçası, bu durum kullanıcıları daha fazla rahatsız etti.

Bu tartışmayı sona erdirmek için şirket, pazarlama materyallerini sorumlu tutan bir bildiri yayınladı. Motorola G4 Plus yükseltme vaat edilen tek cihazdır, çünkü sadece Moto G4 Plus'a Oreo güncellemesi katılacağı vaadi söylenmişti. Bununla birlikte, Motorola, bunun planlı bir yükseltme olmadığını ve daha fazla zamana ihtiyaç duyacaklarını belirttiği için, kullanıcıların Oreo için daha fazla beklemesi gerekecek: "Android Oreo güncellemelerinde Moto G4 Plus için pazarlama materyallerinde bazı hatalar olduğu ise dikkat çekti.

Yalıpan açıklamada şunlar söylendi: "Bu, bizim gözetimimizdi ve bu yanlış iletişim için özür dileriz. Moto G ailesi için cihaz başına önemli yükseltmeleri yapmamız bizim genel uygulamalarımız arasında, ancak bizim vereceğimiz sözleri tutmamız da önemlidir; bu nedenle, zaten aldığı Nougat yükseltmesine ek olarak Moto G4 Plus'ı Android Oreo'ya yükseltiyoruz. Bu planlanmamış bir güncelleme olduğundan, onu yükseltme programımıza dahil etmek biraz zaman alacaktır. Daha fazla bilgi için yazılım güncelleme sayfamıza bakın."

Kaynak: tech.blorge.com

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık