OFPOF

Microsoft ve Facebook Muhteşem Projenin Sonuna Geldi

-
427
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft ve Facebook Muhteşem Projenin Sonuna Geldi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Microsoft ve Facebook, 6430 kilometrelik uzunluğunda transatlantik Marea denizaltı kablosu projesini tamamladı.

Microsoft ve Facebook, Kuzey amerika'daki Virginia Beach, İspanya'daki Bilbao'ya kadar uzanan 6430 kilometrelik denizaltı kablosunu tamamladı.

İspanyol telekom sağlayıcısı olan Telefonica'nın yardımıyla kablo Kuzey Amerika'yı Avrupa'ya bağlamaktadır. Bir Microsoft blog yazısına göre, Sandy Kasırgası ABD'yi vurduğunda 2012'de bir denizaltı kablosu yerleştirme fikri ortaya çıktı. O sırada yayınlanan bir raporda, "süper fırtınalı Sandy'nin ardından birçok cep telefonunda cep telefonu servisi kesildi ve elektrik kesildi, insanlar geçmişte bir kalıntı kullanmak üzere hatlarda bekliyorlardı" dedi.

Marea denizaltısının altındaki kablo saniyede 160 TB veri sağlıyor. Her iki şirket de internet ve bulut hizmetlerine duyulan ihtiyaç arttıkça kablo yararlı olabilir. Kablo biraz okyanusta kalırken bazıları kıyıdadır. Atlantik'ten geçen en yüksek kapasiteli denizaltı kablosudur.

Kablonun amacı, özellikle doğal felaket yaşandığında, Atlas Okyanusu'ndaki bölgede internet bağlantısı sağlamaktır. Herhangi bir bağlantı kopmasını önlemek için kablo en çok ihtiyaç duyulduğunda internete bağlanacaktır.

Microsoft'un Bulut Altyapı ve Operasyonlar bölümü için küresel ağ stratejisinin direktörü Frank Rey, "Bu büyük bir aksaklıktı" diyor. "Kuzey Amerika ile Avrupa arasındaki tüm ağ birkaç saat boyunca izole edildi. Bizim için, fırtına tümünün New York ve New Jersey'e inişindeki transatlantik kabloların konsolidasyonunda potansiyel bir zorluk çıkardı. “ dedi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık