OFPOF

Microsoft Bulut Gelirlerini Arttırmaya Devam Ediyor

-
281
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft Bulut Gelirlerini Arttırmaya Devam Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Microsoft'un güçlü Q4 kazançları, bulut hizmetleri birim gelirinin 7,43 milyar $ 'a yükseldiğini bildiriyor.

Microsoft, 20 Temmuz 2017'de, hızla büyüyen cloud computing işinin arkasında dördüncü çeyrekte güçlü kazançlar bildirdi ve bir zamanlar durgunluğu bulunan şirketin yeni bir kanal bulduğu konusunda iyimser bir tavır takındı.

Sonuçlar, 2014 yılında en üst düzeydeki işi üstlendiğinde İcra Satya Nadella tarafından uygulanan stratejinin telafi edilmesine karşın net bir işaretti. Şirketin odağını ölü bir kişisel bilgisayar yazılım işinden uzaklaştı ve bulut bilgi işlem ve abonelik tabanlı yazılım sağlayıcısı olarak yeniden icat etti.

Nadella, şirketin perakende öğleden sonraki yatırımcılar konferansında yaptığı konuşmada, "teknoloji dünyamızın akıllı bir bulut ve akıllı bir kenar bakış açısı, müşterilerin her yerinde heyecan verici." dedi.

En dikkat çeken nokta, Azure marka amiral gemisini ve sunucu ürünlerini içeren bulut biriminin geliri, 30 Haziran'da sona eren dördüncü çeyrekte yüzde 11 artarak 7,43 milyar dolara yükseldi.

Veri ve analitik firma FactSet'e göre analistlerin bulut gelirinin 732 milyar dolar olacağı bekleniyordu. Amazon.com'un pazar lideri AWS bölümü ile doğrudan rekabet eden Azure'den elde edilen gelir, çeyrekte neredeyse iki katına çıktı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık