OFPOF

Microsoft Akıllı ve Öğrenen Makinaları Casuslara Karşı Kullanacak

-
274
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft Akıllı ve Öğrenen Makinaları Casuslara Karşı Kullanacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Microsoft, teknik destek dolandırıcılığının önüne öğrenen makina ve Al adı verilen sistemler ile geçmeyi planlıyor.

Microsoft, öğrenen makinayı yani yeni nesil asistanı ABD Federal Ticaret Komisyonunun (FTC) teknik destek dolandırıcılıklarını çökertmesine yardımcı olmak için kullandı. Bu teknik destek aldatmacalar için genellikle bilgisayarlarında bir malware enfeksiyonu uyaran bir pop-up ile başlar. Bu açılır pencere sahte ve kullanıcılara, iyi bilinen bir teknoloji şirketine ait bir teknoloji destek numarasını aramasını istiyor. Telemarketers olarak adlandırılan bu dolandırıcılar saf kullanıcıları pahalı ve gereksiz bilgisayar hizmetleri için kandırıyorlar ve onları kullanıyorlar.

Hedeflenen kullanıcıların çoğunluğu 50 yaşın üstünde ancak kullanıcıların yüzde 30'u 49 yaşın altındaydı. Microsoft Dijital Suçlar Birimi, teknik destek dolandırıcılarından her ay en az 10 bin civarında büyük şirketler ve firmaların etkilendiğini belirtti.

Teknik destek aldatmacalarının failleri hızlı hareket ediyor. Onları daha zor takip etmeleri için yaptıkları IP adreslerini değiştirmeye devam ediyorlar. Sahte telemarketers tarafından kullanılan telefon numaraları da bir süre sonra durduruluyor ve erişime kapalı oluyor.

Microsoft, dolandırıcılıkların izini sürmek için öğrenen makinanın, yardımcı asistanların yardımına başvurdu. Şüpheli sitelerden gelen içerik, Microsoft'un bilgisayarla görme API'si ve Microsoft Bilişsel Hizmetler ile tarandı.

Teknik destek dolandırıcılıklarındaki kalıpları izledikten sonra araştırmacılar Microsoft'un, AI taramalarının bulgularını kolluk kuvvetlerine sunmak için Power BI adlı bir veri görselleştirme yazılımı da kullandı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık