OFPOF

Microsoft, ABD Hükümeti ile İnternet Dağıtımı Ortaklığı Yapıyor

-
276
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft, ABD Hükümeti ile İnternet Dağıtımı Ortaklığı Yapıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Microsoft, kırsal kesimlerde yaşayan Amerikalılara yüksek hızda internet getirme girişimi projesini duyurdu.

Microsoft Corp, 11 Temmuz'da, milyonlarca kırsal Amerikalıya kullanılmayan televizyon yayınlarıyla kullanıcı sayısını arttırmak için uzun vadeli bir proje ile birlikte yüksek hızlı internet getirme girişimi ilan etti.

Redmond Washington teknoloji şirketi genellikle televizyon istasyonları için yetersiz ABD sınırları içerisine yüksek hızda internet yayınlamak için ayrılmış olan spektrum kullanmayı önerdi. Başlangıç için Microsoft, 2 milyon kısıtlı kırsal Amerikalı'ya geniş bant bağlantısı sağlamak için beş yıllık bir çaba göstermeyi taahhüt edecek.

Ürünleri, Windows işletim sistemini, Office 365 verimlilik paketini ve Skype video hizmetini içeren Microsoft, diğer şirketlerin ve hükümetin Kırsal Hava İletişimi Girişimi adını verdiklerini destekleyeceğini umuyor. Bununla birlikte, plan hava dalgalarını paylaşmaya gönülsüz olan yayıncılardan muhalefet çekti.

Microsoft'un yasal başkan yardımcısı Brad Smith Reuters'e verdiği demeçte, "Bu, aslında herkesin kırsal kesimde çevrimiçi olmasını sağlamakla ilgili." "Bu tüketicileri içeriyor, işletmeler içeriyor, çiftçileri ve tarımsal işletmeleri içeriyor ve aynı zamanda okulları da içeriyor."

Microsoft'un 23 milyon kayıtsız kırsal Amerikalıya ulaşması, 12 milyar dolara mal olacak. Smith, şirketin hedeflenen 2 milyon insana ulaşmak için ne gerekiyorsa harcayacağını söyledi. Smith, önümüzdeki 12 ay içinde 12 eyalette en az 12 proje başlatmayı planlıyor ve Washington eyaletindeki Century Link Inc de dahil olmak üzere telekom şirketleri ile ortaklıklar kuruyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık