OFPOF

Merakla Beklenen iPhone 8 Özellikleri ve Fiyat Bilgileri

-
922
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Merakla Beklenen iPhone 8 Özellikleri ve Fiyat Bilgileri
0 izlenme
Ofpofer
-

İPhone 8 fiyatları dudak uçuklatacağı bilgileri veriliyor. Bu tüm İPhone 8 bekleyenlerini üzdü.

Günümüzün vazgeçilmez teknolojik aleti. telefon tabii ki de. Artık hemen hemen herkesde var bu telefon. Her alanda olduğu gibi telefonda da yüksek maliyetli VİP diyebileceğimiz kesimin kullandığı telefonlar olur. İPhone de böyle bir şey. Geçtiğimiz İPhone 7 fiyatları 3bin liranın üzerinde iken özellikle Samsung Galaxy S7'den farksızdı. Tahminen Eylül ayında çıkacak olan İPhone nasıl birşey olacak? Ne gibi özellikler bekleniyor? Fiyatı ne kadar olacak?

Görüntü

Görüntü

Ekranın LCD'den ziyade esnek bir plastik OLED olduğu ve Apple'ın daha az güç harcayan ve daha yüksek kontrast oranı ve daha canlı renklerle daha iyi görüntü sağlayan daha ince bir cihaz sunduğunu söylüyor. iPhone 7'de kullanılan ekrana benzer hafifçe kavisli 2.5D ekrana sahip olacak . Uçtan uca bir tasarıma sahip olan iPhone 8, 4.7-inç iPhone'a benzer ancak 5.5-inç iPhone boyutunda bir ekrana sahip olabilir. Söylentilere göre 5,18 inç (5.15 inç) kullanılabilir alana sahip bir ekran, geriye kalan ise mevcut Ev düğmesinin yerini alacak sanal düğmelere ayrılmış.

İPhone 8'in özellikleri

İPhone 8'in özellikleri

İçinde iPhone 8'in hem daha hızlı hem de daha verimli olması için 10 nanometre A11 yongası olması bekleniyor ve ayrıca söylentiler, indüksiyon tabanlı kablosuz şarj ve cihaz için kullanılacak yüz tanıma gibi biyometrik eklemeler gibi özellikleri içerebileceğini söylüyor. Belki de Touch ID'yi değiştirmek için. İkili mercekli bir kameralı üst uç modellerde, her iki lensin de optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olması bekleniyor. iPhone 8'in ön yüz fotoğraf makinesi, PrimeSense tarafından teknoloji kullanan gelişmiş 3B algılama yetenekleri içeriyor ve ön yüzdeki nesnelerin yerini ve derinliğini bulup gelişmiş 3B yüz tanıma özelliklerini etkinleştiriyor. Söylentilere göre Apple , ön yüzdeki FaceTime fotoğraf makinesi için bir çift kamera ayarı ile birlikte geliştirilmiş fotoğraflar ve daha iyi AR özellikleri için dikey arka kamera kullanacak .

Boyut

Boyut

Apple'ın geleneksel LCD ekranlı standart 4.7 ve 5.5-inç iPhone modelleri ile birlikte satılacağı OLED iPhone 8'i ~ 5 inç "premium" model olarak konumlandırmayı planladığı söyleniyor . iPhone 8'in, önceki iPhone'lara göre daha iyi bir fiyatla 1.000 dolara mal olması bekleniyor . iPhone 8'in ve ona eşlik eden cihazların sınırlı sayıda renkte - altın, gümüş ve siyah - olması bekleniyor. Apple'ın OLED iPhone'da tanıtmayı planladığı radikal tasarım değişiklikleri göz önüne alındığında, söylentilerin ciddi arz kısıtlamaları olacağı yönünde söylentiler var. 

Renk

Renk

iPhone 8, iPhone 7'lerle başlayacak, üç renkle ve kısa kaynağı ile sınırlı olacak. Daha önce tahmin edilen renklerde siyah, gümüş ve altın olarak bekleniyor.KGI da artık her üç yeni iPhone modelleri sadece üç renk ile sınırlı olacağını belirtir. Amiral gemisi iPhone'lar şu anda mat siyah, jet siyah, altın, gül altın, gümüş ve kırmızı renkte satılıyor.

En son raporda değinilen tek altın rengi , dün ilk gördüğümüz altının yeni bakır / bronz versiyonu olacak.

Pil Ömrü ve şarjı

Pil Ömrü ve şarjı

iPhone 8'in pil ömrü konusunda birkaç söylenti duyduk ancak Fast Company'den bir rivayete göre cihazda pil ömrünün uzamasına yol açabilecek "çok daha büyük bir pil" bulunacak. Bununla birlikte, OLED ekranı veya söylenen yeni biyometrik özellikler gibi güç özelliklerine sahip olmak için daha büyük bir pil de uygulanabilir; bu nedenle daha uzun pil ömrü garanti değildir.

Apple'ın daha uzun pil ömrünü destekleyecek yığılmış bir mantık kartı tasarımı kullanmayı planladığı söyleniyor. Geliştirilmiş mantık paneli ile iPhone 8, 5.5 inç iPhone'da geleneksel olarak mevcut olan 4.7-inç iPhone boyutundaki bir pil ömrünü sunacak. 2,700 mAh kapasiteli L şeklindeki iki hücreli bir pil takımı eklenebilir. Pil ömrü, daha enerji açısından verimli OLED paneli kullanılarak daha da geliştirilebilir.

KGI Menkul kıymetler analisti Ming-Chi Kuo , iPhone'un daha hızlı şarj etmesini sağlayacak hızlı bir şarj etme özelliği sunmak için Apple'ın USB Type-C güç dağıtım teknolojisini (hala Lightning bağlantı noktasını kullanırken) uygulayacağını öngörüyor. iPhone 8 hızlı şarj işlevselliği sunarken, bugün iPhone'larda bulunan bir USB-A bağlantı noktasına sahip aynı 5W güç adaptörüyle birlikte gönderilmeye devam edeceğine inanıyor. Bir USB-A'dan Yıldırım kablosuna standart aksesuar olarak da dahil edilecek. Kuo, hızlı şarj kullanmak için bir 29W USB-C MacBook güç adaptörüne ihtiyaç duyacağına inanıyor. Apple güç adaptörünü 49 dolara satıyor.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma

Birden fazla söylenti, iPhone 8'in, Apple'ın ürettiği en pahalı iPhone olabileceğini ve birkaç analistin fiyatları 1.000 dolardan yukarı çıkacağını öngördüğünü ve aygıtı "prim" olarak etiketlediğini ileri sürdü .

OLED ekranı, kablosuz şarj etme, yeni biyometrik özellikler ve kamera iyileştirmeleri gibi faktörlerin, fiyatı artırdığı ve Apple'ın daha fazla şarj etmesi gerektiği düşünülüyor. Örneğin 3D Touch bileşenleri, iPhone 7 ve 7 Plus'da kullanılan 3D Touch bileşenlerinden yüzde 150 daha yüksek olarak söyleniyor .

KGI Menkul kıymetler analisti Ming-Chi Kuo, OLED iPhone'un 1000 $'ın üzerine mal olacağına ve Fast Company ile konuşan bir iç kaynak olduğuna inanıyor .

UBS analisti Steven Milunovich, Apple'ın iPhone 8 fiyatlamasını Samsung'un en yeni Galaxy S8 + 'i ile rekabet edebileceğini öngörerek birincil fiyatlarla ilgili söylentilere katılmıyor. Apple'ın 850 - 900 $ aralığında 64GB iPhone 8 ve 950 - 1000 $ aralığında daha yüksek bir 256GB model satacağını düşünüyor.

Analistler temelde radikal bir yeniden tasarımın dedikodularına dayanarak iPhone fiyatını tahmin ediyorlar ancak bazılarının güvenilir kaynaklardan söylentilerin bolluğu göz önüne alındığında tahminlerin arkasında bazı gerçekler olabilir.

Ne zaman satışa sunulacak?

Ne zaman satışa sunulacak?

Öncelikle, burada yeni iPhone lansmanlarının özeti var:

-IPhone 7: 7 Eylül Çarşamba (açıklama) | 16 Eylül Cuma (açıklama)
-IPhone 6S : 9 Eylül Çarşamba (açıklama) | 19 Eylül Cumartesi (serbest bırakma)
-IPhone 6 : Salı, Eylül 9 (açıklama) | 19 Eylül Cuma (yayınlanacak)
-IPhone 5S : Salı, 10 Eylül (açıklama) | 20 Eylül Cuma (açıklama)
-IPhone 5 : Çarşamba, 12 Eylül (açıklama), 21 Eylül Cuma (açıklama)

Bu tarihlere dayanarak, iPhone 8'in tarihinin 12 Eylül Salı ya da 13 Eylül Çarşamba olacağını umuyoruz .

Olası bir rapor, iPhone 8'in piyasaya sürülmesinin Kasım ayına kadar ertelendiğini iddia ediyor.

Beklenen özellikler:

Beklenen özellikler:

-5.8 "OLED ekran
-Daha hızlı A11 işlemci
-Cam gövde
-Kenardan kenara görüntüleme
-Yüz Tanıma, belki Touch ID'yi değiştiriyor
-Ev düğmesi yok
-Kablosuz şarj etme
-Üç model - Tek bir OLED, iki standart

Şema, Tasarım Sızıntıları ve Olgular

Şema, Tasarım Sızıntıları ve Olgular

Erken olarak, hem nihai görünümü hem de bekleyebileceğimiz özellikleri sormamızı zorlaştıran iPhone 8 için birkaç farklı tasarım prototipi gördük ancak daha sonra ortaya çıkan sızıntılar ve yanlışlıkla Apple tarafından paylaşılan bilgiler bize net bir resim verdi. Başlangıçta, bir su damlası tasarımı, bir Arka Dokunma Kimliği düğmesi ve herhangi bir Dokunmatik Kimlik düğmesi olmayan uçtan uca bir tasarıma sahip prototipler hakkındaki söylentiler vardı, ancak üçüncü seçenek kazanıldı gibi görünüyor.

Apple geç Temmuz ayında yaklaşmakta olan HomePod hoparlörü için firmware'i çıkardı ve yanlışlıkla iPhone 8'in geliştiricilerin kodundan çıkardığı bir görüntü yayınladı . Basit bir taslak olmasına rağmen, görüntü sızdırılmış iPhone 8 parçalarına ve tasarım şemalarına benziyor; ince çerçeveli tam ön ekran, ev düğmesi yok ve üst kısımda kulaklık ve sensörler için bir çentik var.

Dış görünüş

Dış görünüş

Cihazın ön kısmında, görüntü alanına gömülü görünen kameralar ve sensörlerin yanı sıra dar bir kulaklık da gösteriliyor. Ev düğmesi ve görünür Dokunma Kimliği alıcısı yok.

Foxconn'dan kaynaklanan bir iPhone 8 CNC kukla modeli olduğu söylenen bir görüntü, hafif kavisli 2.5D camdan yapılmış ön ve arka panelleri paslanmaz çelik bir çerçeve ile bir araya getiriyor. Bu çelik kenarların cihazlardan en az birinde parlak bir "uzay Siyahı" rengi ile bitirileceği söylentileri, tüm modellerin siyah tonları ile sınırlı olabileceğini öne sürüyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.