OFPOF

Masaüstü Bilgisayar Devri Hala Bitmedi

-
582
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Masaüstü Bilgisayar Devri Hala Bitmedi
0 izlenme
Ofpofer
-

Dizüstü bilgisayarların en verimli döneminde çoğumuzun zannettiği gibi masaüstü bilgisayarların sonu hala gelmedi.

Piyasadaki artan dizüstü bilgisayarları incelerken kendinizi bir anda ofisinizde masaüstü kullanıyor olarak görebilirsiniz. Çünkü araştırmalara göre, zannettiğimiz gibi masaüstü bilgisayarların sonu gelmedi. Ofisler başta olmak üzere çoğu kurumda masaüstü bilgisayar kullanılır durumda.

İşletmelerin yaklaşık üçte ikisi (araştırmalara göre %68), masaüstü cihazların çalışanlar için birincil bilgisayar aygıtı olduğunu rapor ederken, yalnızca %29'u dizüstü bilgisayarları kullanırken %1'lik kısım ise tableti tercih ediyor. Spiceworks tarafından yapılan ankete göre, kurumların dörtte üçü çalışanların birincil iletişim cihazı olarak masaüstü bilgisayarı tercih ediyor.

Eğer hala masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız ve seviyorsanız üzülmeyin; devrinin geçmesine çok fazla bir süre var denilebilir. Araştırma, şirketlerin %70'inin onları değiştirmeden veya hizmetten çıkarmadan önce beş veya daha fazla yıl boyunca masaüstü bilgisayar kullandığını ve %24'ünün bunları yedi veya daha fazla yıl boyunca kullandığını tespit etti. Dizüstü bilgisayarların ömrünün uzun olmadığı görülmüş oldu. Ankete katılan şirketlerin yarısından azı (% 48) dizüstü bilgisayarlarını beş yıl veya daha uzun süre kullanmışken, sadece sekizde biri yedi yıl veya daha uzun bir süredir kullanabilmiş.

Şirkete ait tabletlerin ve akıllı telefonların genellikle iki ila dört yıl süren ömre sahip olduğu belirtildi.

Kaynak: zdnet.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık