OFPOF

iPhone X Satışları Düşüyor

-
400
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
iPhone X Satışları Düşüyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hindistanlı tedarikçiler Kasım ayında azalan satışların Aralık’ta da devam ettiğini belirtti

Kasım ayı için Apple’ın 10. yıldönümüne özel olarak çıkardığı iPhone X akıllı cihaz, ilk aylardaki satış oranları ile memnun etse de Kasım ayında azalmaya başlayan bir talep vardı. Bunun Aralık ayı raporlarına da yansıyacağını bekleyen tedarikçiler Ocak ve Şubat aylarında yeni kampanyalar ile satışların düzelebileceğini ancak Mart ayında yeniden düşüşün yaşanabileceğini belirttiler. DigiTimes tarafından hazırlanan yeni bir raporda Aralık ayı satışlarının da düşük olduğu iddia edildi ancak henüz satışlar için resmi rakamlar açıklanmadı.

Şirket somut bir sayı sağlamasa da Rosenblatt Securities analisti Jun Zhang, son zamanlarda Apple'ın Black Friday hafta sonu kampanyasında 6 milyon adet iPhone X akıllı cihaz sattığını iddia etti. Hindistan'daki Apple iPhone X fiyatı 64GB varyant için 89.000 Rs, 256GB model fiyatı ise 102.000 Rs'dir. iPhone X, 3 Kasım'da Hindistan'da satışa çıkmıştı.

Birçok tedarikçi, Kasım ayı cirolarının aylık bazda %10.4 düştüğünü açıklayan Şasi üreticisi Catcher Technology'nin de aralarında bulunduğu önemli düşüşleri doğruladı. Dokunmatik panel tedarikçisi General Interface Solution (GIS), geçen ay %15.53 düşüş kaydettiğini açıkladı.

Kaynak: indianexpress.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık