OFPOF

Intel’den Yeni Meltdown ve Spectre Açıklaması Geldi

-
4.6b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Intel’den Yeni Meltdown ve Spectre Açıklaması Geldi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Intel, müşterilere Meltdown ve Spectre için güvenlik düzeltme eklerini yüklememelerini öneriyor.

Intel Corp, 22 Ocak'ta yaptığı açıklamada, müşterilerinin, bilgisayar üreticilerinin ve bulut sağlayıcılarının kurulumlarını durdurmalarını tavsiye eden ve yongalarında iki önemli güvenlik açığını gidermek için yayımladığı yamaların hatalı olduğunu söyledi. Intel Genel Sekreteri Yardımcısı Navin Shenoy, yayınlanan yamalar sonrasında çıkan yamaların bilgisayarların normalden ve diğer "öngörülemeyen" davranışlardan daha sık yeniden başlatılmasına neden olduğunu söyleyerek sorunu chipmaker web sitesinde yayınladı.

Shenoy, bu yamaların yanlışlıklara sebep olduğu için kullanıcılardan özür diledi ve daha iyi geliştirmeler için devamlı olarak çalıştıklarını temin ettiklerini belirtti.

Hatalı yamalar konusu, müşterilerin haftalarca şikayet ettiği bir konuydu. Yani şirket açıklamasından önce birçok kullanıcı bu yavaşlamaları fark etmişti. IDC analisti Mario Morales, Intel'in kullanışlı bir yama sunamamasının işletmelerin yeni bilgisayar satın alımlarını ertelemesine neden olacağını söyledi.

Intel, "Neler olup bittiğine hala bir göz atmaya çalışıyoruz, tam anlamı ile sorunu çözmüş değiliz" dedi. Intel, teknoloji sağlayıcılardan 27 Ocak'ta dağıtmaya başlanacak yamaların yeni bir sürümünü test etmesini istedi.

Intel kullanıcılara yamaları yüklememesi için hem resmi sayfasında hem de Wall Street Journal aracılığı ile duyurularda bulundu.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık