OFPOF

Intel, Yapay Zeka İçin Hindistan'ın Geleceğinden Umutlu

-
282
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Intel, Yapay Zeka İçin Hindistan'ın Geleceğinden Umutlu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Intel, Hintli firmaların yaklaşık yüzde 70'inin AI'yi 2020'den önce kuracağını açıkladı.

Hindistan’da Yapay Zeka (AI) 'nın benimsenmesi için işletmelerin gün geçtikçe girişimleri ve yatırımları artıyor. Perşembe günü ortaya atılan ve resmi olarak Intel’in de destek verdiği bir rapora göre Hintli şirketlerin yüzde 68.6'sı 2020'den önce Yapay Zeka gelişimini ve girişimini tamamlamış olacak. Intel India, Uluslararası Veri Şirketi (IDC) tarafından sektör genelinde 194 Hint organizasyonunu araştıran rapordan istifade ederek açıklamalarda bulundu.

Intel sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre tüm bu şirketlerin yüzde 71'inin 2020 yılına kadar sürebilecek önemli projelerinin olduğu ve gerekli gelişimlerin yakın zamana kadar sonuçlandırılacağı belirtildi. Raporda ayrıca anket yapılan firmaların yaklaşık yüzde 75'inin şirket bünyesinde AI yani yapay zeka kullandığı ve bu teknolojinin iş süreci verimliliği ve çalışan verimliliğinde faydalar sağladığı belirtildi. Yani yapay zeka yatırımları sadece var olan teknolojilerini geliştirmek için değil ayrıca halkla ilişkiler ve çalışan iletişimi için de önemli bir yer tutuyor.

Intel Hindistan Satış ve Pazarlama Grubu Genel Müdürü Prakash Mallya, yaptığı açıklamada, "Bu araştırma, bu bilgiyi anlamaya yönelik küçük bir adım ve bizim gibi şirketlerin stratejisini şekillendirip doğru yönde ilerlemesini sağlıyor" dedi.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık