OFPOF

Intel, Core X İşlemci Serisinin Piyasaya Çıkış Tarihini Duyurdu

-
351
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Intel, Core X İşlemci Serisinin Piyasaya Çıkış Tarihini Duyurdu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Intel'in yeni Core X serisi işlemcileri kullanıcılara muhteşem bir performans sunacak.

Intel, 12-18 çekirdeğe sahip olan Intel Core i9-7920X, Intel Core i9-7940X, Intel Core i9-7960X ve Extreme Edition Intel Core i9-7980XE işlemcilerinin özelliklerini yayınladı.

Intel, Computex 2017'deki işlemcileri duyurmuş ve Intel Core X serisi işlemcinin Intel'in en güçlü ve erişilebilir masaüstü platformu olduğunu belirtmişti. Intel Core X serisi işlemciler, sanal gerçeklik (VR), içerik oluşturma ve hız aşırtma gibi zorlu süreçleri sağlamak için geliştirildi. X-serisi, sadece güçlü makinelere ihtiyaç duymayan, aynı zamanda tonlarca veri depolayan içerik oluşturucuları ve oyuncuların taleplerini karşılamak üzere geliştirildi.

Serideki işlemcilerin platformda 68 PCIe 3.0 şeridine kadar çıkabildiği için bazı harika özellikler içeriyor. Kullanıcılar işlemcilerden aşağıdaki özellikleri elde edecekler.

  • Hızlı SSD'ler ile sistemlerini genişletme yeteneği
  • Dört adede kadar ayrı GFX kartı takma seçeneği
  • Ultrafast Thunderbolt 3 çözümleri

Thunderbolt 3, Intel tarafından geliştirilen ve harici çevre birimleri bir bilgisayara bağlanmayı sağlayan en yeni donanım arabirimi olarak biliniyor.

Intel, 12 çekirdekli Intel Core X serisi işlemcinin 28 Ağustos 2017'den itibaren piyasaya sürüleceğini ve 14-18 çekirdekli Intel Core X serisi işlemcilerin ise 25 Eylül 2017'den sonra satışa sunulacağını açıkladı.

Kaynak: www.gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık