OFPOF

İlk Esnek Ekran Samsung’dan Gelecek

-
293
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İlk Esnek Ekran Samsung’dan Gelecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Samsung, dünyanın ilk 'gerilebilir' ekran panelini SID 2017'de sergileyeceğini duyurdu.

22 Mayıs 2017'de Samsung, Display US teknoloji fuarının ev sahipliğinde yapılacak SID 2017'de dünyanın ilk “gerilebilir - esnek“ panelini vitrine çıkaracaklarını açıkladı. Güney Koreli şirket, gerilebilir OLED ekranın her iki yönde de bükülebileceğinden şu anki ekran teknolojilerinden tamamıyla benzersiz olduğunu ve önceki esnek panellerin yalnızca bir yöne doğru bükülebildiğini ancak kendilerinin geliştirdiğinin çok daha farklı işlevlere ve farklı yönlere bükülebilme özelliğine sahip olacağını belirten firma şu an çalışmaların da devam ettiğini açıkladı.

Endüstri gözlemcileri, gerilebilir ekranın pazardaki diğer ekranlardan daha karmaşık bir teknolojiyi gerektirdiğini ve esnek teknolojide nihai ürün olarak kabul edilebileceğini belirtti. Şirket, baskı uygulandığında ekranın 12 mm kadar gerinebileceğini ve yine de yüksek çözünürlük seviyesinde kaliteli görünümde kaldığını belirtti.

Samsung Display, gerilebilir OLED ekranın 9.1 inç versiyonlarını sergilemeyi planlıyor. Ürünün Eşyaların İnterneti (IoT) veya Yapay Zeka (AI) teknolojilerini benimseyen cihazlarda yaygın şekilde kullanılması bekleniyor. SID, 23-25 ​​Mayıs tarihleri ​​arasında Los Angeles'da yayınlanacak olan elektronik ekran endüstrisi için de apayrı bir öneme sahip olacak.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık