OFPOF

IBM 2016 Yılında ABD Patent Dünyasına Damga Vurdu

-
177
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
IBM 2016 Yılında ABD Patent Dünyasına Damga Vurdu
598 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Samsung, Google, Microsoft, Canon gibi dev teknoloji markalarını geride bırakan IBM, 100 yılı aşkın yaşına rağmen ayakta olduğunu kanıtladı.

1911 yılından bu yana dünya piyasasında yer alan nadir güçlü şirketlerden biri olan IBM, Sistem ve teknoloji (System x, Power Systems, System z), Yazılım (Information Management, Lotus, Rational, Tivoli, WebSphere), Hizmetler (Teknoloji ve İş Danışmanlığı) gibi işleri yürütmeye neredeyse tüm dünyada devam ediyor.

100 yılı aşkın etkinliği ile birçok dünya tarihini ve gelişimini değiştirecek yeniliklere imza atan IBM, 2016 içinde de boş durmadı. Birçok patent almak için geliştirmelerde ve planlarda bulundu.

2016 yılı içerisinde Hintli mucitleri tarafından toplamda ABD’ye 658 patent başvurusu yapan IBM, bu alanda rekor kırdı ve kendini bir kez daha ispatladı.

Toplamda 8088 patenti bulunan firma yapay zeka ve bilişsel işlem, bilişsel sağlık, Bulutlama sistemleri, cybersecurity ve şirket için diğer stratejik büyüme alanları çalışmaları gibi birçok sektör ve teknoloji yelpazesine sahip.

Bu listede ikinci sırada Samsung, üçüncü sırada ise Canon yer alıyor. Onlar da kayda değer patent işlemleri yürüttü. google ve Microsoft bu listede geri kaldılar. Google beşinci ve Microsoft'da sekizinci sırada yer aldı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık